A határ menti régiók egymásra vannak utalva, a gazdasági, kulturális és turisztikai kapcsolatok építésében pedig a civil szervezeteknek is jelentős szerepük van - állítja a Kárpátaljai Magyar Főiskoláért Alapítvány elnöke.
Civil találkozót szerveztek Beregszászban, ahol több mint 30 magyarországi és kárpátaljai szervezet képviseltette magát. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Civil Információs Centrum operatív igazgatója a Kossuth Rádiónak elmondta: a Nemzeti Együttműködési Alap szakmai kiírásában lehetőség van arra, hogy közös pályázatokat nyújtsanak be a határon túli és a magyar civil szervetek. Kiss András szerint ez különösen a határ menti térségek esetében jelentős, hiszen ezeken a területeken sok a személyes, baráti kapcsolat is.
A Kárpátaljai Magyar Főiskoláért Alapítvány elnöke a Határok nélkül című műsorban arról beszélt, hogy az együttműködés egyik legjobb példája a beregszászi főiskola. Brenzovics László hangsúlyozta: nehezen indult a közös munka, de összefogás nélkül nem jöhetett volna létre az intézmény. Úgy fogalmazott: ezek a régiók egymásra vannak utalva, a gazdasági, kulturális és turisztikai kapcsolatok építésében pedig a civil szervezeteknek is jelentős szerepük van.
Az együttműködés jegyében a kerékpárturizmust fejlesztenék Beregvidék és Ugocsa környékén is – nyilatkozta az Ukrán-Magyar Területfejlesztési Iroda igazgatója. Tarpai József kiemelte: a magyar és ukrán kerékpárutak összekötésére az ukrán államnak nincs pénze, ezért határ menti összefogással uniós forrásokra pályáznak.
hirado
2013.02.05. 09:26