A Handelsblatt című üzleti lap szerint a "vitatott kormányfő" békén hagyja az autóipart, a Spiegel Online pedig arról ír, hogy a kormánypárt "ellentmondásosan" viszonyul a romakérdéshez.
Németországban a Handelsblatt című üzleti lap az Audi Hungaria ügyvezető igazgatójáról közölt portrét kedden, és egy másik cikkben a BayernLB bajor tartományi bank üzleti eredményének alakulásával kapcsolatban foglalkozott Magyarországgal, a Spiegel Online pedig a Bándy-gyilkossággal kapcsolatban közölt cikket.
A Handelsblatt Az alsó-szászországi Magyarországról címmel közölt portrét Thomas Faustmannról, az Audi Hungária Motor Kft. ügyvezető igazgatójáról. A cikk szerzője, Stefan Menzel kiemelte: Győr egyre fontosabb az anyavállalat, az Audi számára, amely egymilliárd eurós beruházást hajt végre a városban.
Győr vidéke "igazi feltörekvő térség", a magyar alkalmazottakat pedig könnyen lehet ösztönözni - fejtette ki a szerző a német autóipari menedzsert idézve. Ugyanakkor a magyar kormány két éve csak negatív színben tűnik fel a sajtóban - tette hozzá, kiemelve, hogy Budapest konfliktusba került Brüsszellel, "kidobta" az IMF-et az országból, a pénzintézeteket pedig Európa legmagasabb bankadójával sújtotta. Az autóipart azonban Orbán Viktor, a "vitatott kormányfő békén hagyja", hiszen szüksége van az olyan cégekre, mint az Audi, mert azok hozzák létre a munkahelyeket.
A Handelsblatt a Jelentősen csökken a tartományi bankok nyeresége című összeállításában az MKB anyavállalata, a BayernLB üzletmenetének alakulásával kapcsolatban megjegyezte: a társaság "szinte tehetetlenül reagál" a bankrendszert érő ismétlődő magyarországi "támadásokra". A szerzők, Elisabeth Atzler és Frank M. Drost a BayernLB pénzügyi igazgatóját idézve megjegyezték, hogy a "rendkívül kedvezőtlen" magyarországi politikai és gazdasági körülményekre tekintettel nem zárható ki, hogy az MKB helyzete tovább romlik, és emiatt akár újabb tőkeemelésre is szükség lehet.
A Spiegel Online Keno Verseck A romagyűlölet újabb hulláma Magyarországon című beszámolóját közölte. A szerző a Bándy-gyilkossággal foglalkozó írásában kiemelte: "a romákkal szembeni rasszizmus elérte a középosztályt". Kifejtette: a bűncselekmény rendkívüli mértékben felizgatta a közvéleményt és egy egész népcsoport megbélyegzéséhez vezetett. A gyilkosság után mindenekelőtt "szélsőjobboldaliak keltettek cigányellenes hangulatot", és vidéken "ismét masírozni kezdtek a betiltott félkatonai szervezet, a Magyar Gárda egységei".
A kormánypárt "ellentmondásosan" viszonyul a romakérdéshez, Orbán Viktor miniszterelenök "például időnként elítéli a romaellenességet (...) de rendszerint hozzáfűzi, hogy a romáknak integrálódni és dolgozni kell" - áll a cikkben.
hirado
2012.08.28. 21:32