HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > SPORT > Tátongó protokollhelyek, hoppon maradt szurkolók Londonban

t: 462

Tátongó protokollhelyek, hoppon maradt szurkolók Londonban

Üres széksorok százai nevetnek a szurkolók képébe, a szponzoroknak félretett jegyek gazdái nem jönnek el, dúl a jegycserebere.

Bár a brit olimpia már eddig is több szempontból sikertörténet, és a szervezők legnagyobb félelmei a tömegközlekedésről szerencsére nem váltak valóra, mert néhány apróbb zökkenőtől eltekintve mindenki rendben el tud jutni a versenyek helyszíneire, egy területen makacsul újra és újra jelentkeznek a gondok. Ez pedig a jegyek kérdése. Már az olimpia kezdete előtt tömegek panaszkodtak arra, hogy a jegyigénylés folyamata komplikált, bürokratikus és a digitális korhoz képest igen lassú. Amikor aztán elkezdődtek a versenyek, a hoppon maradt szurkolók a televízió képernyői előtt felháborodva konstatálták, hogy üres széksorok százai nevetnek a képükbe.

Hamar kiderült, hogy a kötelező protokolljegyek és a szponzoroknak félretett jegyek gazdái azok, akik nem jönnek el, viszont másokat is meggátolnak a helyszíni szurkolásban. De még ekkor sem döntöttek úgy a szervezők, hogy akkor jó, az üres helyekre beengedjük a már az olimpiai faluban lévő szurkolókat, hanem visszakértek pár ezer jegyet a nemzeti bizottságoktól, és azokat az interneten keresztül árulják az ismert, bonyolult módon. A szervezőbizottság (LOCOG) kétségbeesetten igyekszik visszaszerezni a szponzoroknak és a nemzeti olimpiai bizottságoknak juttatott, de általuk ki nem osztott jegyeket. A LOCOG bejelentése szerint a bizottság naponta átlagosan 4 ezer ilyen belépőt vesz vissza, és ezeket értékesíti a nagyközönségnek, ám ez is csak csepp a tengerben.

Mindeközben a szervezők végig azt hangsúlyozták, hogy a jegyüzéreket szigorúan büntetni fogják. Eddig már 11 embert le is tartóztattak jegyüzérkedés miatt, és nyilván lesznek még mások is. A rendőrség pedig nem nagyon tud különbséget tenni a szégyentelen jegyüzérség, a feketepiac és az alkalmi csere közt. Így aztán nem lehet csodálni, hogy sokan nem nagyon mernek jegyeket csereberélni, legalábbis nem nyíltan. Márpedig cserélni muszáj, hiszen érthető, hogy mondjuk a másfél éve méregdrágán megvett jegy már nem annyira érdekes a boldog tulajdonosnak, ha időközben kiderül, hogy csapata kiesett vagy az elődöntő másik csoportjába került, nem abba, ahová a jegy szól. Így leginkább az internetes fórumokon vagy a közeli kocsmákban zajlik a cserebere. A szervezők vizsgálatot indítottak, a NOB is fogadkozik, de hogy ezekből az ígéretekből erre az olimpiára már nem lesz több jegy, azt szinte biztosra vehetjük. A vizsgálat alatt pedig a cserebere zavartalanul folytatódik.

hirado

2012.08.06. 06:50

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek