
A közoktatási miniszter a gazdasági tárca élére került, elődje a polgári védelem minisztere lett, utódja egy ismert nyelvész.
Lukasz Papademosz görög miniszterelnök kisebb átalakítást hajtott végre kedden este a kormányon belül: Anna Diamantopulu közoktatási minisztert a gazdasági és versenyképességi tárca élére helyezte át.
Diamantopulu elődjét, Mihálisz Kriszohoidiszt a polgári védelem miniszterének nevezte ki. Az új közoktatási miniszter a kultúra területéről érkezett: Jeórjiosz Babiniotisz ismert nyelvész, egyetemi tanár.
A kormány átalakítását az indokolta, hogy február 27-én távozott posztjáról Hrisztosz Papucisz, a polgári védelem minisztere, mert harcba száll a baloldali Pánhellén Szocialista Mozgalom (PASZOK) elnöki tisztségéért. Az 53 éves Diamantopulu az Európai Bizottság tagja volt 1999 és 2004 között. Feladata az lesz, hogy segítsen életet lehelni a romokban heverő görög gazdaságba.
A Jeórjiosz Papandreu vezette szocialista kormány lemondása után, novemberben megalakított szakértői kormánynak elvileg májusra kell megszerveznie a parlamenti választásokat. Az új miniszterek szerdán teszik le a hivatali esküt.
hirado
2012.03.07. 10:27