HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > SPORT > Magyar a világ legidősebb olimpiai bajnoka

t: 190

Magyar a világ legidősebb olimpiai bajnoka

Az Egyesült Államokban élő volt sportolónak, nemzetközi hírű építészmérnöknek Bokor Balázs nagykövet, Los Angeles-i főkonzul nyújtotta át a magas magyar állami kitüntetést. A főkonzul az észak-kaliforniai Belvedere-ben található otthonában kereste fel Tarics Sándort, aki pénteken ünnepli 98. születésnapját - közölte csütörtökön a Los Angeles-i magyar főkonzulátus.

Bokor Balázs főkonzul elismeréssel szólt arról, hogy az idős mérnök ennyi év után is tudatosan megőrizte magyarságát, ezzel is példát mutatva a hazájuktól távol élő magyaroknak identitásuk megtartásának fontosságából.

Tarics Sándor az 1936-os berlini olimpián nyert aranyérmet a magyar férfi vízilabda-válogatottal. Schmitt Pál köztársasági elnök a magyar sport amerikai hírnevének öregbítéséért, sportpályafutása, életútja elismeréseként idén augusztus 20-án adományozta Tarics Sándornak a Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztje kitüntetést.

„Szerencsére kutya bajom, jó a látásom, a hallásom, legfeljebb ha hosszabb sétára indulok, viszek magammal sétabotot arra az esetre, ha netán megszédülnék - mondta az olimpiai aranyérmesek doyenje, aki nemrég értesült arról, hogy korelnök lett. - Az általam alapított belvedere-i teniszklubban szólt valaki, hogy olvasta a nevemet egy olasz kerekes halálhírével kapcsolatban. Jómagam tudtam, hogy az 1932-ben győztes Attilio Pavesi 101 évével a legidősebb a bajnokok között, most viszont már én vagyok a lista élén. Korábban rendszeres úszással, még korábban tenisszel tartottam magam karban, mostanra maradt a gyaloglás, minden reggelemet azzal kezdem, hogy elballagok a közeli postahivatalba az újságokért.”

Tarics Sándor a Budapesti Műszaki Egyetemen szerzett építészmérnöki diplomát, majd 1949-ben kivándorolt az Egyesült Államokba. Az egykori vízilabdázó olimpiai bajnok találmánya alapján több ezer földrengésbiztos toronyház épült a világ minden részén, így Japánban is az elmúlt évtizedekben. A mérnök még a hetvenes években fejlesztette ki azt a szerkezetet, amely elnyeli a földrengések erejét, így a felhőkarcolók, hidak nem dőlnek össze.

hirado

2011.09.23. 10:34

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek