
Körülbelül ötezer ellenzéki tüntető vonult az utcákra pénteken az örmény fővárosban, Jerevánban, hogy előre hozott választásokat követeljen.
A pénteki megmozduláson az ellenzéki Örmény Nemzeti Kongresszus vezetője, Levon Ter-Petroszján egykori államfő is felszólalt. Az előre hozott választások megrendezése mellett a tüntetők két fogva tartott ellenzéki aktivista szabadon bocsátását is követelték a hatóságoktól. Ter-Petroszján azzal fenyegetőzött, hogy szervezete bojkottálni fogja a megbeszéléseket a kormánnyal, ha nem engedik szabadon az aktivistákat, akiket egy hónapja tartanak fogva.
Az exállamfő hívei a 2008-as parlamenti választások után több nagy tüntetést is tartottak Jerevánban, mivel állításuk szerint a választáson csalások történtek. A demonstrációk márciusban erőszakba torkolltak, a rendőrök és a tüntetők összecsapásaiban 10 ember meghalt, több mint 250-en pedig megsebesültek.
hirado
2011.09.10. 11:19