HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > KÜLFÖLD > Irodaépületnek ütközött egy kisrepülőgép Texasban

t: 157

Irodaépületnek ütközött egy kisrepülőgép Texasban

Egy magántulajdonban levő kis repülőgép egy hétszintes irodaépületnek repült a texasi Austinban csütörtökön - közölték a helyi hatóságok. Az első jelek szándékosságra utalnak.

A második és a harmadik szintről sűrű füst gomolyog, az épületben tartózkodókat kimenekítették, de két emberről egyelőre nem tudnak. Halálesetről nem tudni, két embert kórházba szállítottak.

Szövetségi források szerint az egymotoros repülő pilótája valószínűleg szándékosan vezette a gépet az épületnek, amely a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) helyi központjával szomszédos. Az épületben van a szövetségi adóhatóság (IRS) egy irodája, egyes feltevések szerint a pilótának ebből a hivatalból volt elege.

A belbiztonsági minisztérium közlése szerint nincsen terrorista cselekményre utaló nyom.

A Fox News hírtelevízió beszámolója szerint az épületben súlyos károk keletkeztek. Az Észak-amerikai Légtérvédelmi Parancsnokság (NORAD) két F-16-os vadászgépet mozgósított a baleset hírére.

Peggy Walker, az IRS vámtisztje, aki az ütközés idején az épületben dolgozott, és íróasztalánál ült, elmondta: olyan volt, mintha pokolgép robbant volna, "a mennyezet meghajolt, az ablakok betörtek, felugrottunk és szaladni kezdtünk".

hirado

2010.02.19. 08:47

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek