
Negatívra rontotta a Standard and Poor’s a japán államadósság kilátásait. A hitelminősítő arra is figyelmeztetett, hogy leminősítés jöhet, amennyiben a szigetország makrogazdasági adatai gyengék maradnak és a közép távú növekedést elősegítő intézkedések sikertelenek lesznek.
A legnagyobb nemzetközi hitelminősítő továbbra is érvényben tartotta a japán államadósságra vonatkozó "AA" adósbesorolást, viszont negatív kilátással látta el.
A japán államadósság besorolása az "AA-" kategóriába süllyedhet, amennyiben továbbra is gyenge marad a gazdaság. Az S&P szerint aggodalomra ad okot a japán gazdaságpolitika rugalmasságának lemorzsolódása, mivel nem tudja kezelni a növekvő államadósságból és a deflációs nyomásból fakadó kihívásokat.
hirado
2010.01.26. 12:28