HÍREK > SPORT > Vb-elődöntőben a magyar U20-as csapat

t: 1200

Vb-elődöntőben a magyar U20-as csapat

A magyar U20-as válogatott hosszabbításban legyőzte Olaszországot egy négy kiállítást hozó negyeddöntőben, ott lesz az elődöntőben, ahol Ghána lesz az ellenfele. A csapat óriási meccset játszott, a ráadásban a két sztárja villant: Koman Vladimir két elképesztő gólpasszát váltotta gólra Németh Krisztián. Vannak áldozatai a továbbjutásnak, az irányító nem lesz ott az elődöntőben, de Takács Péter és a kiállított Szekeres Adrián is hiányozni fog.

A 45. másodpercben büntetőhöz jutott a magyar csapat. Németh Krisztiánt rángatta meg a rossz napot kifogó Matteo Gentili, a 11-est Koman Vladimir az eddigiekhez hasonló magabiztossággal értékesítette, 1-0. Támadásban maradt a csapat, nem látszott rajtuk a fáradtság, sokat futva, sok labdát szerezve uralták az első félidőt.

Magyarország-Olaszország hosszabbítás után 3-2 (1-0, 1-1)

Szuez, 22 000 néző, v.: Oscar Ruiz (kolumbiai)
gólszerzők: Koman (2., 11-esből), Németh (112., 117.), illetve Bini (82.), Bonaventura (113.)
kiállítva: Szekeres (90.), illetve Gentili (71.), Bini (83.), Albertazzi (115.)
sárga lap: Koman (49.), Kiss (73.), Dudás (90+2.), Szabó (101.), Takács (105.), illetve Albertazzi (21., 115.), Gentili (35., 71.), Bini (80., 82.)

Magyarország: Gulácsi Péter- Szekeres Adrián, Debreceni András, Szabó János, Zámbó Bence - Gosztonyi András, Korcsmár Zsolt (Takács Péter, 79.), Kiss Máté (Futács Márkó, 87.), Koman Vladimir - Németh Krisztián, Simon András (Dudás Ádám, 59.)

Olaszország: Fiorillo - Mazzotta, Gentili, Albertazzi, Calderoni, Bini - Della Penna (Bonaventura, 58.), Mazzarani, Mustacchio, Raggio (Romizi, 66.) - Misuraca (Eusepi, a szünetben)

A játékrész utolsó perceiben feljebb jöttek az olaszok, de komoly helyzetet nem tudtak kialakítani, néhány távoli lövés okozott zavart. A második félidőben is hiába próbálkoztak, a magyarok jól védekeztek, Gulácsi Péternek nem is kellett bravúrt bemutatnia, semmi nem utalt rá, hogy az olaszokban benne lenne az egyenlítés. Koman Vladimir viszont sárgát kapott egy lerántásért, a magyar irányító nem játszhat az elődöntőben.

Egervári Sándor megerősítette a középpályáját, és emberelőnybe is került a csapat, Gentili kapta meg második sárgáját. A kiállításból az olaszok jöttek ki jól, a magyar védelem először hagyott ki komolyabban, szép lyukra futás után egyenlített ellenfelünk. Az emberelőnyünk néhány percig kettős volt az egyenlítés után (Francesco Bini rúgott oda Komannak), de Szekeres Adrián is megkapta a maga piros lapját. Folyamatos játék így nem is nagyon alakult ki a rendes játékidőben, az olaszok többet birtokolták a labdát, de egyetlen komoly helyzetükből kiharcolták az egyenlítést, 1-1.

A hosszabbításra már mindkét csapat nagyon fáradt volt, a védelmek egyre gyakrabban hagytak ki. Ekkor már Gulácsinak is bravúrt kellett bemutatnia, de a magyarok aktívabbak voltak. A második ráadásban, nyolc perccel a büntetők előtt Koman Vladimir pontosan olyan gólpasszt adott Németh Krisztiánnak, mint amilyet első Sampdoria-meccsén a Torino ellen. Németh kicselezte a kapust, és higgadtan passzolta be a vezető gólunkat, 2-1.

Egyetlen percig volt elődöntős a magyar csapat, a középkezdés után a csereként beállt Giacomo Bonaventura a határozatlanul kilépő védők között lövőhelyzetig tologatta a labdát, és kilőtte a hosszú sarkot, 2-2. A gól után még egy olaszt kiállítottak (a négy piros lapos játékos mellett a két edzőt is a lelátóra zavarta a kolumbiai játékvezető), de nem ez volt az utolsó lényeges esemény a meccsen.

Koman Vladimir még az elsőnél is látványosabb passzt tett a védők között Németh Krisztián elé, aki a 118. percben lebirkózta az emberét, és kapu jobb oldalába lőtte a 3-2-t magyar válogatott világbajnoki elődöntőjét érő gólt.

Egervári Sándor csapata hatalmasat küzdött, és a hajrában fordította a maga javára a szívósan küzdő olaszok elleni meccset. A továbbjutás megérdemelt, a magyarok többet tettek a győzelemért, de az elődöntőben nagyon nehéz dolga lesz a csapatnak. Koman Vladimir, Takács Péter és Szekeres Adrián eltiltottak lesznek, de 1954 után a világbajnoki döntőért léphetnek pályára helyetteseik.