HÍREK > SPORT > Nem történt semmi, ennyivel jobbak

t: 1103

Nem történt semmi, ennyivel jobbak

Már a harmadik percben kiderült, miért tartott már Liverpoolban jobban az erő feletti helytállás után a Lyon budapesti Bajnokok Ligája vendégjátékától a csapat motorja, Bodnár László.

Egy nyilván begyakorolt figurát nem tudott követni a magyar védelem, mindenki visszahúzódott a szögletnél, így Kallström droppból, ballal tizenhatról, senkitől sem zavartatva nagy gólt lőtt a jobb alsóba. “Csak ilyen gólt ne többet, hangzott a VIP-ből.”

“Gyorsabbak, egységesebbek, mint a Pool” - mondta néhány hete Bodnár, aki régebben már játszott a BL-ben. A Lyon erejét hűen érzékeltette, hogy az Anderlechtnek nyolcat lőtt a selejtező két meccsén, és a sorozat ezen szakaszában a Real Madridot is nagyon elverte évekkel ezelőtt, a csapat rendre áprilisra fáradt el.

A Lyon vélhetően tanult a Liverpool hibájából, amelyik óvatosan és visszafogottan kezdett, és nem nyomta kapujához a magyar bajnokot. A svéd Kallström alighanem elmondta társainak, ő volt itt a svéd válogatottal szeptember elején, és a magyarok rögtön megzavarodtak.

A kapitány elfelejtené

"Nehéz volt ilyen kezdés után, de nem volt szabad kinyílnunk, hiszen akkor sokkal súlyosabb vereségbe is beleszaladhattunk volna. A nagy baj az, hogy pontrúgások után kaptuk a gólokat, ezekért külön kár. El kell felejteni a meccset, hiszem, hogy képesek vagyunk az új meccsekre felpörögni" - nyilatkozta a TV2-nek Kiss Zoltán csapatkapitány.

A zavar a gyorsan bekapott gól után csak növekedett, nem telhetett úgy el pár perc sem, hogy a játékosok átérezzék, nem annyival jobb az ellenfél, mint azt előzetesen lehetett várni, vagy ami a tévéből kérlelhetetlenül átjön. A Liverpoolban megvolt ez a szerencse - az angol sajtó áramszünetnek nevezte -, ezúttal nem.

Azt a megilletődöttséget, amelyiknek Liverpoolban nyoma sem volt, itt tapintani lehetett. A Lyon csak minimálisan nyomta be a debreceni védelmet, amelyik mentségére szóljon, hogy ilyen összeállításban még sohasem játszott, és ez pontosan elég volt.

A brazil a drukkereket sajnálja

"Nagyon sajnálom a szurkolókat, akik végig remek hangulatot csináltak. Ilyen hibákat nem szabad elkövetni, mint mi tettük az elején, utána már nehéz volt felpörögnünk. Tudtuk, azt várják kitámadjunk, és lekontrázzanak bennünket" - mondta Leandro.

A mezőnyben nem tudták megtartani a labdát a Loki játékosai, a kapitány Kiss Zoltán hangját ugyan ezúttal is lehetett hallani, de most bénultak voltak a társak, nem volt meg a koncepció, az előre tervezettség a játékban, mint két hete. Nemcsak a lábak, a fejek is megbénultak, és ez a kábultság szűnni nem akart.

Pjanic szabadrúgásánál Polekszics elvetődni sem tudott, inkább összecsuklott a rövid saroknál, igaz, esélye sem lett volna odaérni, de már előtte is meglehetősen bizonytalanul ért egy íveléshez. A harmadik gól megint csak szöglet után érkezett, akkor Govou előzte meg Czvitkovicsot, akinek szerencsétlenül a válláról pattant be a labda.

Az elején eldőlt minden

"Ilyen kezdés nem az álmok netovábbja. Az elején kapott két gól nagyon megfogta a csapatot. A második félidőben már bátrabban játszottunk, igaz a Lyon is visszavett az iramból. Tudtuk, benne van egy ilyen vereség is a meccsben, de azért bíztunk benne, hogy itthon jobb eredményt érhetünk el. A gyors gólok után kapkodóvá vált a játékunk" - értékelt Herczeg András vezetőedző.

A Lyon nagyon hatákony volt a kapu előtt, szinte minden bement nekik.

A Debrecen ezek után ment előre - becsülettel és tisztességgel, ahogy ígérték, és ahogy 40 ezer ember előtt menni kell -, kisebb lehetőségei adódtak is, de a szélről nem jöttek be pontosan a labdák, vagy nem volt senki középen.

Czvitkovics legalább lőtt, próbálta a helyét változtatni - a szabadrúgása nem jelentett veszélyt -, Varga Józsefben is volt némi élet a félidő második felére, nem hagyta elsodorni magát, küzdött a labdákért.

A második félidőre beállt Rudolf Gergely, oda is vágtak neki kétszer, de a védelem továbbra is bénultan játszott, Polekszics értelmetlenül szaladt ki egy labdára, meg is lett a negyedik francia gól.

A Debrecen jó csapat

”Jó csapattal szemben sikerült jó eredményt elérni, gyorsan nyitottuk a gólokat, ezért lett fölényes a sikerünk. Nagyra értékelhető a Debrecen csapatszelleme, amelyik nem játszott rosszul, folyamatosan próbálkoztak, fog ebből még meríteni a csapatuk a sorozat hátralévő részében, és nem szabad elfelejteni, hogy csak egy góllal kaptak ki Angliában. Játékosaim jól teljesítettek” – dícsért a sajtótájékoztatón Claude Puel, a Lyon trénere.

Rudolf utána lőtt távolról és közelről, előbb centiket tévesztett, utóbb a gólvonalról mentettek. A Lyonnak nem ment be az ötödik, Czvitkovics is rálőtte a 87. percben, de Lloris másodikra fogta a labdát, így maradt a 0-4, ami teljesen reális.