HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > KÜLFÖLD > Felcsuti: egyetlen bank sincs veszélyben

t: 902

Felcsuti: egyetlen bank sincs veszélyben

Veszteséges működés több banknál kialakulhat, de erre az erős tőkehelyzet bő fedezetet jelent, ráadásul az anyabankok támogatására is számítani lehet, ezért nem érdemes bankok bedőléséről, fizetésképtelenségről beszélni - véli a Bankszövetség elnöke.

Alaptalan rémhírnek nevezte a Magyar Bankszövetség elnöke azt a híresztelést, amely szerint a hazai bankok március 13-án zárolják a számlákat.

Felcsuti Péter, a Raiffeisen Bank vezérigazgatója a Népszavának adott interjúban elmondta: szót sem vesztegetne az ilyen rémhírek cáfolatára, de ilyen időkben, amikor az emberek nyugtalanok és amikor egyesek erre rá is játszanak, nem lehet szó nélkül elmenni még a legabszurdabb felvetések mellett sem.

Felcsuti a közelmúltban előállt egy javaslattal, amely miatt csúszik a hitelintézeti törvény módosítása, amely a banki szerződések egyoldalú felmondásának eddigi szabályozását enyhítené az ügyfelek javára.

A Bankszövetség elnöke szerint ez fontosabb kérdés annál, mint hogy egy törvénymódosítással el lehessen intézni: egy keretjellegű törvény megalkotását szorgalmazza, amely mellett a Gazdasági Versenyhivatal, a PSZÁF és a Bankszövetség megállapodna egy alapelv-irányelvgyűjteményben. Ebben felsorolnák a tipikus eseteket, hogy mikor indokolt az egyoldalú módosítás és mikor nem.

Felcsuti elmondta: a hazai bankszektor tavaly is nyereséges volt, a tőkemegfelelési mutató 9-10 százalék körül volt, noha az utolsó negyedévet minden szereplő megszenvedte. A Bankszövetség elnöke szerint veszteséges működés több banknál kialakulhat, de erre az erős tőkehelyzet bő fedezetet jelent, ráadásul az anyabankok támogatására is számítani lehet, ezért nem érdemes bankok bedőléséről, fizetésképtelenségről beszélni.

A kormányfő intézkedési csomagjáról azt mondta: annak iránya jó, de ma már nem elég. Úgy látja: nem szerencsés, ha a kormány csak reagál az eseményekre, ahelyett, hogy igyekezne elébük menni intézkedéseivel, mert így mindig lemaradásban leszünk, s ezért is büntet bennünket a piac jobban, mint másokat.

hirado

2009.03.09. 11:39

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek