HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > KÜLFÖLD > Nyilvános kivégzés álhírterjesztésért?

t: 832

Nyilvános kivégzés álhírterjesztésért?

Észak-Koreában nyilvános kivégzésekkel félemlítik meg a polgárokat, a hatóságok korlátozták a távolsági telefonhívásokat, hogy megakadályozzák a súlyosbodó élelmiszerhiánnyal kapcsolatos híresztelések elterjedését - közölte a kommunista ország emberi jogi helyzetét elemző ENSZ-illetékes.


Vitit Muntarbhorn közölte helyi idő szerint csütörtökön az ENSZ-közgyűlés emberi jogi bizottsága előtt, hogy az észak-koreai hatóságok még szigorúbb szankciókat vezettek be azok ellen, akik el akarják hagyni az országot és akiket erőszakkal visszazsuppolták Észak-Koreába, és továbbra is nagyon sok embert táborokban tartanak fogva.

Közben a világszervezet ismét megkongatta a vészharangot amiatt, hogy Észak-Koreában élelmiszerválság fenyeget, amely 6,5 millió embert érinthet. Dél-Korea szerint azonban korántsem olyan vészes a helyzet Észak-Koreában.

hirado

2008.10.24. 10:25

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek