HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > KÜLFÖLD > Mérgező babsaláta - újabb kínai élelmiszerbotrányra derült fény!

t: 331

Mérgező babsaláta - újabb kínai élelmiszerbotrányra derült fény!

Egy japán ruházati cég két alkalmazottja beteg lett, miután ettek a Kínában gyártott és ott hagyományosnak számító vörösbab salátából. Ezt a naganoi rendőrség és a cég közölte szombaton.

A közlemény szerint a Marusei Honten nevű cég két dolgozója vettek egy 5 kilós kiszerelésű csomagolt babsalátát, ám amikor kinyitották, petróleum szagot éreztek. Ezután megkóstolták az ételt, és hamarosan rosszul lettek. A 30-as éveiben járó két alkalmazottat, az egyik nő, a másik férfi, végtagi fájdalmakkal, illetve zsibbadással, kórházban kezelik jelenleg.

"A rendőrség azt gyanítja, hogy mérgezett volt az étel"- közölte a naganoi hatóság szóvivője. Japánban egy éven belül ez a harmadik kínai élelmiszermérgezési ügy. Először nagymennyiségű mérgezett gombóc, majd utána a rovarirtó szerrel szennyezett rizs került Kínából Japánba. Több ezren betegedtek meg akkor, de szerencsére egyikük sem súlyosan. 10 ember közülük kórházba is került. A botrányt növelte, hogy a rovarirtós rizsből kórházi betegek és iskolások is kaptak. A botrány miatt az illetékes japán miniszter pénteken lemondott.


Az újabb kínai élelmiszer-ügy akkor történik, amikor egyre drámaibbá válik a tejpor-botrány. Már nem csak tejporokban, hanem tejekben is találtak vesekövet okozó melamint Kínában - közölte a kínai minőségellenőrző hivatal pénteken. Ahogy a kínai boltokban egymás után veszik le a polcokról az egészségkárosító tejtermékeket, a boltosok elmondták, hogy ötödére esett vissza a tejtermékvásárlás az ázsiai országban. A melaminnal szennyezett tejporok miatt eddig négy kisgyerek halt meg, és több mint hatezren betegedtek meg.

A kínai minőségellenőrző hivatal a weboldalán nyilvánosságra hozott jelentésében közölte, hogy a két legnagyobb kínai tejtermékgyártó termékeinek tíz százaléka tartalmazott melamint, és egy harmadiknál is szennyezett tejekre bukkantak. Így már nem csak tejporokat és egyéb tejtermékeket, hanem tejeket is le kellett venni a boltok polcairól.

A műanyaggyártásban használt melamin vesekövet okozó vegyi anyag. A tejporokat gyártó Sanlu cég állítólag már márciusban értesült a szennyezésről, és a szennyezést augusztusban, az olimpia megnyitója előtti vizsgálatok is megerősítették. A cég azonban csak szeptember 11-én hívta vissza termékeit, miután a vállalatban részesedéssel bíró új-zélandi cég jelezte a problémát kormányának, amelyik közvetlenül a pekingi kormányzatot értesítette.

hirado

2008.09.20. 10:25

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek