
Nem vezet célra az iszlám betiltása, ehelyette a Korán radikális iszlamista értelmezését, az iszlamizmust és az iszlamistákat kellene csak tiltani – írja a New York Sun publicistája. A MiG bemutatta támadó robotrepülőgépének életnagyságú modelljét – tudósít a Defense Tech. A Boeing kapta azt az egymilliárdos szerződést, mely a következő holdutazás rakétájáról szól – írja a Military.com.
New York Sun
A jobboldali New York Sun iszlám-szakértője azon javaslatokkal foglalkozik, melyek az iszlámot, a Koránt, vagy a muszlim bevándorlást igyekeznek betiltani. Véleménye szerint ezek nem járható utak, mert bár érthető a mögöttük rejlő biztonságpolitikai indíttatás, túlontúl széleskörűek a használni kívánt eszközök. A megoldás: sokkal fókuszáltabb módon kell felvenni a harcot a dzsiháddal és a Shariával szemben. A Korán radikális iszlamista értelmezését, az iszlamizmust, és az iszlamistákat kell csak betiltani. Az efféle, a radikálisok ellen fellépő megközelítésre már van is precedens az Egyesült Államokban ugyanúgy, mint Nagy Britanniában.
Defense Tech
Nemcsak az amerikaiak, hanem az oroszok is dolgoznak támadó robotrepülőgépeken – számol be a hírről a Defense Tech. A MiG mutatta be most életnagyságú, Skat névre hallgató modelljét. A tervezés 2 éve kezdődött az alacsony észlelhetőségű gépen, mely – ha minden terv szerint halad – repülőképes prototípussá válhat. A Skat két fegyveröböllel rendelkezik, melyekben akár Kh-31 (AS-17 Krypton) levegő-föld rakétákat is hordozhat.
Military.com / AP
A Boeing kapta a NASA-tól azt az 1,13 milliárd dollár értékű szerződést, mely az új holdutazásokhoz szükséges hordozórakétákról szól – írja a Military.com. A rakéta Ares I névre hallgató felső lépcsője kulcsfontosságú szerepet tölt majd be az asztronauták Holdra jutásának második fázisában.
Magyar Nemzet
2007.08.31. 12:04