MAGAZINOK > AUTÓ-MOTOR > Érdekességek > Schumacher legjobb idei meccse

t: 4717

Schumacher legjobb idei meccse

Fantasztikus hangulatban, közel telt ház előtt rendezték meg a Nazionale di Piloti, vagyis a Forma-1-es pilótaválogatott első magyarországi fellépését a Puskás-stadionban. A sztárgárda 6-6-os döntetlent játszott a magyar All Star-csapattal.

Közel telt ház, csodás hangulat, 12 gól - röviden ez volt a Nazionale di Piloti első magyarországi fellépése. A Michael Schumacher vezette együttes a magyar All Star-válogatottal mérte össze erejét, a 6-6-os döntetlen igazságosnak mondható - mondjuk, az lett volna meglepő, ha valamelyik csapat győztesen távozik a gyepről.

A fellépők közül néhányan egyenesen a repülőtérről érkeztek a stadionba, nem meglepő hát, hogy kicsit csúszott a Placido Domingo-féle kezdőrúgás. A nagy zavarban a bemutatás sem sikerült zökkenőmentesre, de mit érdekelte ez a stadionba kilátogató 18 ezer nézőt, aki lelkesen tapsolt mind az F1-es, mind a hazai sztároknak.

Elsősorban persze a hétszeres világbajnok Schumacherért őrült meg a nép, de nagy tapsot kapott Baumgartner Zsolt is. Hazánk első F1-es pilótája óriási elánnal kezdte a meccset, mindenképpen gólt akart rúgni - előbb kihagyott ugyan néhány ziccert, de az első találatot ő szerezte, közelről gurított az üres kapuba.

Nem történt különben semmi meglepő, az első félidőben a pilóták gyorsan elhúztak három góllal, majd a második elején All Star együttesünk egyenlített, majd fordított. Egy ilyen gálán azonban kötelező a döntetlen, amelyről a gólszerzéssel sokáig sikertelenül próbálkozó Giancarlo Fisichella gondoskodott: az olasz a 89. percben vette be a parádésan védő Csank Jánost váltó Szuper Levente kapuját.

A nagy csatár hírében álló Schumacher 70-75 percig ezúttal nem nagyon ment előre, inkább hátulról osztogatott, volt, hogy egyenesen jobbhátvédet játszott. Az utolsó percekre ugyan felpörgette magát, de gólt nem sikerült szereznie - az ugyebár Fisichellának jött össze.
Egy ideig úgy volt, hogy 11-esek döntenek, aztán a játékosok inkább mezt hajigáltak a közönségnek, majd Schumacher Baumgartnerrel futott egy tiszteletkört. "Valami egészen fantasztikus volt ez a meccs, nagyon jól éreztem magam" - nyilatkozott már átöltözés után Baumgartner. "A showmesterek (Gundel Takács Gábor, majd egy időre Hajós András) fantasztikus hangulatot teremtettek, nagy élmény ennyi ember előtt játszani. A fiúkkal persze átbeszéltük a meccset és ezt az egészet, Schumacher például azt mondta, idén ez volt a pilótaválogatott legjobb hangulatú mérkőzése."

Amelyről nagyon hiányzott a Renault-t erősítő Fernando Alonso, a spanyol az előzetes tervekkel ellentétben nem lépett pályára a Puskás-stadionban. Nem ért oda.