MAGAZIN > AUTÓ-MOTOR > Forma 1

A magyar PZMédia által készített stop-motion videóval népszerűsíti a nemzetközi Red Bull a Racing Can kisautóversenyét.
Budapest belvárosában, a Szent István-bazilika és a Parlament között száguld Jenson Button Forma-1-es világbajnok, a McLaren pilótája május elsején délután egy háromórás motorsportparádé keretében.
Jenson Button közel sem tudta megismételni a szezonnyitón nyújtott teljesítményét, mivel a malajziai futam elején ütközött.
Rontott az időmérőn Kimi Raikkönen és Fernando Alonso Ausztráliában, a finn csak a 17., a spanyol a 12. helyről indulhatott a futamon. A ferraris az autója miatt is csalódott volt, az olaszoknál mindig győzelemre mennek, de ez most nem sikerülhetett. Vasárnap mindketten javítottak, a finn 7., a spanyol 5. lett a futamon.
Kimi Raikkönen végzett az élen a Forma-1-es tesztszezon utolsó napján, Barcelonában. A Lotus-pilóta azok után, hogy szombaton utolsó lett és a legkevesebb kört tette meg, most a tesztek legjobb idejével, 1:22.030-cal és 121 körrel zárt .
Felipe Massa, a Forma-1-es Ferrari pilótája elégedetten nyilatkozott az F2012-es modellről a négynapos barcelonai tesztsorozat után.
Verhetetlen a Sebastian Vettel (24), Michael Schumacher (42) duó. A Forma–1 tavalyi és idei világbajnoka, valamint a száguldó cirkusz hétszeres vb-első legendája sorozatban ötödszörre nyerte meg a Bajnokok Tornáján a nemzetek versenyét – a német pilótákat az sem zavarta, hogy az egyéni küzdelemben mindketten alulmaradtak a francia ralis, Sébastien Ogierrel (27) szemben.
Igen unalmas zárófutamot nyert meg Mark Webber Brazíliában, az érdekességeket inkább sikerének körülményei adták
Lewis Hamilton, a McLaren brit pilótája nyerte vasárnap a Forma-1-es Abu-Dzabi Nagydíjat. Hamilton mögött a spanyol Fernando Alonso (Ferrari) lett a második, a harmadik helyen pedig a győztes csapattársa, a szintén brit Jenson Button végzett.
GREATER NOIDA – Hiába nyerte meg a már világbajnok Sebastian Vettel (24, Red Bull) a Forma–1-es Indiai Nagydíjat, nem róla beszélnek. Lewis Hamilton (26, McLaren) és Felipe Massa (30, Ferrari) a szezonban már hatodszorra karambolozott egymással.
Nagyszabású utcai parádéval szeretné meghálálni a szurkolást és a szeretetet szülővárosa lakóinak Sebastian Vettel (24).
A Forma-1-es világbajnoki címét vasárnap sikeresen megvédő német Sebastian Vettel a harmadik helyen áll hazájában a reklámokból befolyó kereseti listán.
Sebastian Vettel Monzában is győzött, másfél hét múlva világbajnok lehet Szingapúrban, ha ez a befutó: 1. Vettel (309 pont), 2. Hamilton (176), 3. Webber vagy Button (182), 4. Alonso (184). Így épp 125 ponttal vezetne Alonso előtt, aki pontban beérhetné, de a német kilenc GP-sikerével szemben csak hatot tudna felmutatni, így a cím Vettelé lenne.
Szenzációs fölénnyel győzött az Olasz Nagydíjon Sebastian Vettel, nyolcadszor nyert idén, így már 112 ponttal vezeti a világbajnokságot.
Kettős McLaren-sikerrel zárult a száraz spái futam, a jubiláló Schumacher 19-szer előzött, az ötödik lett.