HIRDETÉS
HIRDETÉS

A törvény bevezetése előtt az emberek 94 százaléka mondta azt, hogy vannak olyan veszélyes bűnözők, akik egyszerűen nem kerülhetnek vissza a társadalomba, és ezt a véleményt továbbra is képviselni kell - mondta a KDNP alelnöke a Ma reggelben.

A május 25-i EP-választásnak komoly súlya van, még ha nem is érzi mindenki az összefüggést a saját élete és az EU döntései közt – hangoztatta a KDNP alelnöke az M1 szerda reggeli műsorában. Rétvári Bence emlékeztetett rá, hogy uniós pénzek finanszírozzák Magyarországon a fejlesztések 90 százalékát, és nagyrészt ezek a beruházások hozzák létre a munkahelyeket is. Persze az sem jó taktika, hogy ezeknek a fejlesztési forrásoknak a letárgyalásakor fenntartás nélkül mindenben el kell fogadni a brüsszeli ajánlatokat, hiszen most, hogy Magyarország erős érdekképviselettel állt elő az új, idéntől kezdődő hétéves költségvetési ciklusban, fejenként 50 ezer forinttal több uniós pénz jut minden magyar állampolgárra, azaz a korábbinál sokkal jobb, az EU-n belül az egyik legjobb pozíciót sikerült kiharcolnunk. Nem a szocialistákra jellemző megalkuvás tehát az, amely előreviszi az országot, hanem a Fidesz-KDNP-kormány által megteremtett harcos és erős érdekképviselet - hangoztatta az alelnök.

A tapasztalatok szerint erre az erős érdekképviseletre van szükség akkor is, amikor Brüsszelben sokféle, a magyar emberek érdekeit szolgáló magyarországi döntést próbáltak, próbálnak akadályozni - tette hozzá a kereszténydemokrata politikus, aki szerint a harcosabb retorikára továbbra is szükség lesz, például a földtörvény vagy az Erzsébet-program kérdésében. A viták egyébként bele vannak kódolva a rendszerbe, hiszen a szövetségben rajtunk kívül még 27-en vannak, nem beszélve a brüsszeli vízfejről és azokról a hatalmas cégekről, amelyek nagyon jól érvényesítik, sokszor a magyar érdekekkel szemben, lobbiérdekeiket - tette hozzá Rétvári. Az ellentétek tehát elkerülhetetlenek, ahogyan az is, hogy kiállunk magunkért, de Magyarország az átlagnál még mindig kevesebbet vitázik, csak sok szó esik róla az újságokban.

A tényleges életfogytiglani büntetést jogellenesnek minősítő strasbourgi emberi jogi bírósági döntés kapcsán Rétvári Bence emlékeztetett rá: a törvény bevezetése előtt az emberek 94 százaléka mondta azt, hogy vannak olyan veszélyes bűnözők, akik egyszerűen nem kerülhetnek vissza a társadalomba. Ma egyébként körülbelül ötvenen töltik valós életfogytiglani büntetésüket Magyarországon, és őket végképp ki kell vonni abból az eshetőségből, hogy törvénytisztelő állampolgárok testi épségét veszélyeztessék. Magyarország éppen ezért ragaszkodik az álláspontjához, és kitart amellett, hogy az emberek 94 százalékának véleményét továbbra is képviselnie kell.

hirado

Feltöltve: 2014.05.21.
Megnézve: 2134

| Többi

További hírek

Vissza a főoldalra