HIRDETÉS
HIRDETÉS

Katonák szervezik, de nem csak katonák futják végig a Toborzó Országfutás 2016 kilométerét.

A toborzó futás május 20-ig az ország több települését is érinti, minden helyszínen lesz toborzó sátor, ahol a katonai életet népszerűsítik.

Az esemény elsődleges célja, hogy az „ép testben ép lélek” mottó mentén a katonaság az egészséges életmódot is reklámozza, fogalmazott a toborzófutás szolnoki szervezője. Almási László őrnagy hozzátette: a rendezvénnyel a társadalomhoz is közelebb kerül a honvédség.

Szolnok hagyományosan katonaváros. Almási László őrnagy elmondta: a januárban alakult Magyar Honvédség 2. Különleges Rendeltetésű Ezredénél és a szolnoki helikopterbázisnál is van lehetőség arra, hogy az érdeklődők elkezdjék a katonai pályát.

Szintén a honvédség népszerűsítését szolgálja a hétvégén indult Tekerj a sereggel! mozgalom.

A Magyar Honvédség világos jövőképe

Simicskó István honvédelmi miniszter a Kossuth Rádióban hangsúlyozta: a honvédelem nemzeti ügy. Az a helyes, ha egy közösség, egy társadalom, egy nemzet a haza védelmét fontosnak érzi, és bármilyen veszély leselkedik a szülőföldünkre, képesek vagyunk megvédeni. Ehhez fontos, hogy a fiatalokban is kialakuljon az az életérzés, a hazájukat szeretniük kell.

A honvédelmi miniszter kiemelte: a mai világban a Magyar Honvédség egyértelmű és világos jövőképet tud adni a jelentkező fiatalok és a szolgálatot teljesítő katonák számára. Ennek csak egy része az illetményemelés, amely tavaly harminc százalékos volt, az idei költségvetésben öt százalék szerepel, és 2019-ig folyamatos lesz az emelés.

A katonaélet azonban nem csak ezt jelenti, hanem a bajtársiasságot, a közösségépítést is. A katonák egy olyan testület tagjává válhatnak, ahol odafigyelnek egymásra, s akiket a civil világ is megbecsül. Ez a hivatás sok áldozattal jár ugyan, de olyan többletet nyújt, amely rohanó világunkban segíti a katonákat életmódjuk, rendszerszintű életvitelük kialakításában, magyarázta a honvédelmi miniszter.

"Bajban lehetünk, hiszen nem tudunk gyorsan reagálni"

A világ jelenlegi, egyik legnagyobb biztonsági kockázatát a terrorizmus jelenti. A Magyar Honvédség Különleges Rendeltetésű Ezredét terrorcselekmény esetére képezték ki. Ennek tagjai olyan kivételes katonai tudással rendelkeznek, amely alkalmassá teszi őket arra, hogy a világ bármely pontján, bármikor bevethetők legyenek.

Az alaptörvény-módosítás célja, hogy az új típusú biztonsági kihívásokra megadja a megfelelő választ. Ha ugyanis a jogszabályok nincsenek a biztonsági fenyegetésekhez, a kockázatok mai színvonalához igazítva, akkor bajban lehetünk, hiszen nem tudunk gyorsan reagálni, magyarázta a honvédelmi miniszter.

Stratégiai fontosságú az együttműködés a balkáni országokkal

A katonai diplomáciával kapcsolatban Simicskó István beszélt arról is, hogy a balkáni országokkal való együttműködés Magyarország számára stratégiai fontosságú, különösen most, a migrációs válsághelyzetben.

Simicskó István elmondta: a macedón, illetve a horvát miniszter is megerősítette, hogy az Európai Unió meghatározó nagyhatalmai kevésbé értették meg a migránsproblémát, és nem nyújtottak segítséget, ezért egymásra voltunk utalva. A macedónok megköszönték a magyar segítséget, hiszen kerítést szállítottunk nekik, s rendőrök is mentek védeni a határaikat, számolt be a miniszter.

Macedónia az illegális migráció első védvonala. 12 ezer migráns vár jelenleg arra, hogy átjuthasson a görög-macedón határon. Magyarország továbbra is biztosította Macedóniát a segítségéről, de nyilvánvaló, hogy önmagában egyik ország sem tudja megállítani az Európára zúduló migrációs válságot.

Az ebben az ügyben Magyarország és Macedónia között kialakult együttműködés azonban tovább növelheti a biztonságot, hangsúlyozta Simicskó István.

hirado.hu

Feltöltve: 2016.05.09.
Megnézve: 1374

| Többi

További hírek

Vissza a főoldalra