HIRDETÉS
HIRDETÉS

Terroristák megöltek nyolc embert, köztük hét külföldit szerdán Tunézia fővárosában egy múzeumban - közölte a tuniszi belügyminisztérium. Négy lengyel turista is a halálos áldozatok közt lehet.

A terroristák a Bardo múzeumot támadták meg, amikor abban több száz turista volt. A két vagy több, terepszínű ruhába öltözött támadó géppisztollyal van felfegyverkezve.

A látogatók többségét sikerült kimenekíteni az épületből, de egyes információk szerint még maradtak látogatók odabent. Nem tudni, hogy túszul ejtették-e őket. A terrorelhárítók behatoltak a múzeumba. A környéket lezárták - mondta egy szóvivő a helyi Mozaik rádiónak. Az áldozatok nemzetiségét még nem közölték, és a támadóké sem ismeretes. Az olasz külügyminisztérium értesülése szerint két olasz állampolgár megsebesült.

A múzeummal szomszédos parlamentet kiürítették. A tudósítások szerint a környéken nagy számú rendőrt látni. Az ország kormányfője, belügyminisztere és védelmi minisztere válságtanácskozásra ült össze.

A Bardo múzeum Tunisz egyik fő látványossága, az ország történetét mutatja be, és ott van a világ egyik legnagyobb római mozaikgyűjteménye.

Négy lengyel is meghalhatott

Meg nem erősített hírek szerint négy lengyel is van a tunéziai merénylet halálos áldozatai között - közölte szerdán Marcin Wojciechowski lengyel külügyi szóvivő. Sajtóértekezletén Wojciechowski többször aláhúzta, a négy lengyel halálos áldozatról csak meg nem erősített értesülés alapján nyilatkozik. Elmondása szerint a merénylet idején a múzeumban volt egy 36 fős lengyel turistacsoport. Három lengyel megsérült, állapotukat Wojciechowski "jónak" minősítette, kórházban ápolják őket.

Mintegy húsz lengyel turista már biztonságban van, a többiek sorsa egyelőre ismeretlen.

Tunézia a 2011-es januári forradalom óta iszlamista terroristákkal küzd, akik az Iszlám Állam és az al-Kaida terrorszervezet szövetségesei. Szíriában és Irakban sok tunéziai harcol az Iszlám Állam oldalán.

hirado

Feltöltve: 2015.03.18.
Megnézve: 1521

| Többi

További hírek

Vissza a főoldalra