HIRDETÉS
HIRDETÉS

Több mint egymillió androidos alkalmazás közül lehet keresni a kémkedő szoftvereket. Sajnos a legnépszerűbbek között is bőven akad magánadatokban turkáló applikáció.

Nemrég volt olvasható a hirado.hu oldalon, hogy a kutyaközönséges zseblámpa alkalmazások többsége olyan adatokat gyűjtöget a felhasználókról, amelyekhez igazán semmi közük nem lehetne. Miközben csak annyi a feladatuk, hogy érintésre bekapcsolják a vakut a mobilon, mégis nagy többségük az üzenetektől a fényképekig-videókig, GPS-től hálózati hozzáférésig minden adatunk között matat, sőt gyakran tovább is küldi azokat.

Most a PrivacyGrade kategóriákba rendezte adatvédelmi szempontból a legnépszerűbb appokat. Több mint egymilliót vizsgáltak át. Tevékenységüket folytatják, a legújabbakat is vallatóra fogják majd. Az oldal részletesen tájékoztat, hogy melyik alkalmazás mihez fér hozzá, s jól áttekinthetően négyféle minősítéssel látja el mindegyiket. Az „A” jelzést kaptak a legkorrektebbek, „B”-t a rosszabbak, „C”-t a még rosszabbak. Az adatvédelmi szempontból kifejezetten kifogásolhatóak „D” jelzést kaptak.

Mindenkit érhet meglepetés, ha rákeres a mobiljára telepítettek appok nevére, mert sajnos bőségesen akad „D” minősítésű a kifejezetten népszerű játékok-alkalmazások között is. Köztük van például a Fruit Ninja, a Talking Tom… Vagy például a LifeChurch által készített Biblia.

Nekik vajon miért van szükségük mondjuk arra az információra, hogy éppen hol vagyunk?

Számtalan olyan szoftvert találhatunk a PrivacyGrade oldalán, amelyik teljesen indokolatlanul gyűjt információkat a levelezésünkből, a névjegyzékből, a közösségi hálózatokon folytatott tevékenységünkről, aktuális tartózkodási helyünkről. Nagy általánosságban még azt lehet mondani, hogy az ingyenes appok kevésbé tisztelik a magánéletet, mint a fizetősek.

A magánéletükre kényes felhasználóknak érdemes törölni, s megbízhatóra cserélni minden fecsegő alkalmazást.

hirado

Feltöltve: 2015.01.09.
Megnézve: 1544

| Többi

További hírek

Vissza a főoldalra