HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > ÜZLET

Szakértők szerint az adóváltozások több dolgot leegyszerűsítenek, és a gazdaság kifehérítését segíthetik.
A HI-LEX Hungary Kft. az Új Széchenyi Terv pályázati kiírásán 128 millió forint uniós támogatást nyert az 558 millió forintot meghaladó összköltségvetésű beruházásához.
A lakosság 94 százalékának nem változik a gázár, sőt a legkevesebbet fogyasztóké még csökkenhet is januárban, miközben a legtöbbet használó 6 százaléknál 18-26 százalékos tarifaemelés várható - mondta Holoda Attila energiaügyért felelős helyettes államtitkár a Népszabadságnak.
A lengyel kormány mintegy 5 milliárd zloty (342 milliárd forint) értékű jövő évi privatizációról döntött.
Az eurózóna adósságválságának megoldása négy-öt ország államcsődjéhez fog vezetni, Görögország pedig hamarosan kénytelen lesz feladni a közös fizetőeszközt - mondta Willem Buiter, a Citigroup amerikai bankcsoport vezető elemzője.
Kongresszust tartott a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz) ifjúgazda-tagozata.
Az IMF vezérigazgatója sürgette az EU-t, hogy állítsa csatasorba az eurózóna mentőalapját és az EKB kötvényvásárlási programját.
Véget ért az idei charterszezon Debrecenben.
A lakosság 94 százalékának nem változik a gázár, sőt a legkevesebbet fogyasztóké még csökkenhet is januárban, miközben a legtöbbet használó 6 százaléknál 18-26 százalékos tarifaemelés várható - mondta Holoda Attila energiaügyért felelős helyettes államtitkár a Népszabadságnak.
Belgium és Hollandia összevonja mandátumait, és a felszabaduló helyet Törökországnak, Csehországnak, Magyarországnak és Ausztriának ajánlja fel.
A tárca hangsúlyozza: a szuperbruttósítás kivezetésével ténylegesen megvalósul az egykulcsos adórendszer.
Ha elkapkodják az új euró alapú államkötvényt, az azt jelenti, hogy túl van árazva, ebben az esetben az ÁKK új sorozatot bocsát ki – mondta a szervezet vezérigazgató-helyettese.
Az agrártárca vezetője szerint a mezőgazdaság az idei aszály okozta károk ellenére is húzni fogja a GDP-t.
A Hungária Értékpapír Zrt. stratégiai igazgatója az M1 Ma reggel című műsorában beszélt az IMF-tárgyalásokról.
Aki például Szlovákiában bérel hosszú távra autót, de a lakóhelye Magyarországon van, annak a bérleti díj után az áfát a magyar adókulcs szerint kell majd megfizetnie.

Első  Előző  Következő  Utolsó