Budapest - Wales 1-0-s legyőzésével megszilárdította első helyét az Európa-bajnoki selejtező E csoportjában a magyar labdarúgó-válogatott. A Marco Rossi szövetségi kapitányt eltiltás miatt nélkülöző csapat Pátkai Máté találatával verte a briteket, akik előtt immáron hat pont az előnye.

A találkozó első nagy magyar helyzete a 13. percben maradt ki, egy szabadrúgás után kifejelt labdát Szoboszlai Dominik bólintott vissza kapura, próbálkozása alig kerülte el a bal kapufát. Nem sokkal később Dzsudzsák Balázs kiugratása után Szalai Ádám nem tudta jól centerezni a labdát az érkező Holender Filip lábára.

A walesiek a 25. percben jutottak el először lövésig, az angol Manchester United által a nyáron leigazolt Daniel James szépen ment el a bal oldalon, beadása után Tom Lawrence lapos löketét Gulácsi Péter magabiztosan védte. A 36. percben újabb pontrúgás, egy jobb oldali szöglet után Willi Orbán csúsztatott az oldalhálóba. A szünet előtt újabb kihagyott lehetőséget láthatott a 17 ezer fős közönség, Dzsudszák bal oldali beadásáról Szoboszlai maradt le centikkel.

A fordulás után az 56. percben Szoboszlai vett mellre egy labdát a tizenhatosvonalon, majd jobbal tüzelt, de kicsivel a bal felső sarok felett suhant el a labda. A 61. percben bebizonyosodott, hogy a Real Madridban tavasszal mellőzött Gareth Bale valóban nincs formában, Tom Lawrence lépett ki egyedül, tökéletes gurított középre, ahol azonban Bale teljesen egyedül hagyva Gulácsi kezébe adta fel a labdát. A 76. percben a csereként beállt Kleinheisler László távoli bombáját kellett a walesi kapusnak bravúrral hárítania. A szöglet után álltunk a legközelebb a gólhoz, egy kapu fel pattanó labdát lecsorgó labdát Joe Allen vágott ki a gólvonalról. A nyomás végül góllá érett, Szalai tartott meg egy labdát két védő szorításában, a labda végül Pátkai Máté elé került a kapuba bombázott (1-0). A Vidi középpályása a horvátok ellen győztes gólt szerzett a legutóbbi hazai Eb-selejtezőn. A magyar csapat felélénkült a szerzett góltól, Lovrencsics lövése zúgott el a léc felett, majd Varga Roland szabadrúgása csavarodott el Szalai Ádám fölött, s a bal kapufa mellett.

Magyarország - Wales 1-0

Groupama Aréna, 17000 néző. V.: Jug (szlovén)

Magyarország: Gulácsi 6 - Lovrencsics 5, Baráth 6, Orbán 6, Korhut 5 - Pátkai 7, Nagy Á. 6 - Dzsudzsák 6 (69., Kleinheisler -), Szoboszlai 6 (83., Bese -), Holender 5 (58., Varga R. ?) - Szalai 6

Megbízott szövetség kapitány: Cosimo Ignuscio

Wales: Hennessey 0 - Gunter 5, Williams 6, J. Lawrence 5, Davies 6 - Allen 6, Ampadu 5 (54., Smith ?) - T. Lawrence 5 (79., Vokes -), Brooks 4 (73., Wilson -), James 6 - Bale 4

Szövetségi kapitány: Ryan Giggs

Gólok: 1-0 Pátkai (81.)