Hosszú Katinka két arany- és egy bronzérmet nyert az úszók idei világkupa-sorozatának második állomása, a dohai viadal csütörtöki nyitónapján.

A háromszoros olimpiai bajnok 400 méter gyorson 4:10.02 perccel végzett az élen, míg 200 méter pillangón 2:09.26-os idővel csapott elsőként a célba.

Utóbbi számban Jakabos Zsuzsanna második lett 2:10.34-gyel. Ebben a futamban mindössze négyen álltak rajtkőre. Hosszú 50 méter háton végzett harmadikként 28.57 másodperccel.

A férfiaknál Verrasztó Dávid állhatott dobogóra, a 30 éves versenyző 200 méter háton nyert bronzérmet 2:07.08-as eredménnyel.

Az M4 Sport és az m4sport.hu a dohai világkupa-hétvége pénteki és szombati döntőit is élőben közvetíti. Az idei vk-sorozat negyedik állomása Budapest, a tavalyi vizes világbajnokságnak otthont adó Duna Aréna lesz október 4. és 6. között.