Harry Kane tizenegyesgóljával előnybe került az angol labdarúgó-válogatott a Kolumbia elleni vb-nyolcaddöntőn, de aztán a 93. percben jött a kolumbiaiak válasza. A mérkőzés végül tizenegyesekkel dőlt el.

Frissítés (22:56)

Egy rendkívül fordulatos büntetőpárbajt láthattunk: előbb a kolumbiaik kerültek előnybe Henderson hibája miatt, ám a folytatásban két tizenegyest is kihagytak a dél-amerikaiak, így 4-3-as eredménnyel az angolok jutottak a negyeddöntőbe, ahol Svédország ellen szerepelhetnek.

Frissítés (22:43)

A hosszabbításban sem sikerült eldöntenie a csapatoknak a mérkőzést, jöhetnek a büntetők!

Frissítés (21:55)

Elképesztő dráma a 93. percben! A világbajnokság kolumbiai hőse, Mina szerezte meg a dél-amerikai válogatott egyenlítő gólját egy gyönyörű fejes góllal (1-1).

Mina ezzel a harmadik gólját szerezte a tornán: Lengyelország, Szenegál és most Anglia ellen is fejjel volt eredményes!

Korábban írtuk:

Elég érdekes szituáció után jutott büntetőhöz Anglia: egy szögletnél Carlos Sanchez szó szerint megmászta a szigetországiak csapatkapitányát, Kane-t, akinek nem is kellett több, elesett.

Az eset után hatalmas felháborodás volt kolumbiai részről, percekig állt a játék azért, mert a két csapat labdarúgói egymással balhéztak a döntés miatt.

A tizenegyest végül magabiztosan értékesítette Harry Kane, aki így egy újabb lépést tett afelé, hogy megszerezze a világbajnokság gólkirályi címét.