Budapest – Játékban valamicskét, eredményben viszont nem sikerült kijavítania a Kazahsztán elleni vereséget a magyar labdarúgó-válogatottnak.

A pénteki 3-2-es zakó után ezúttal Skócia nyert 1-0-ra a belga Georges Leekens szövetségi kapitány irányította magyar nemzeti együttes ellen.

„A játékosok még véletlenül se higgyék azt, hogy ők tisztelik meg a közönséget, hanem éppen fordítva. A játékos érezze magát megtisztelve, hogy egy nemzet színeit képviselheti a nagyvilágban” – ezzel a Grosics Gyula-idézettel, az Aranycsapat legendás kapusának gondolataival üzentek a magyar válogatott szurkolói a játékosoknak, hogy Skócia ellen látni szeretnék rajtuk a küzdeni akarást.

Az első félidőben ezzel nem is volt baj, gyötörték egymást a felek alaposan. A félidő derekán Dzsudzsák Balázs küldött veszélyes szabadrúgást a kapura, de Alan McGregor védett. A szünet előtt a skótok szerezhették volna meg a vezetést, miután Ryan Frasert letarolta Kleinheisler László, ám Charlie Mulgrew büntetőjét remek vetődéssel védte Gulácsi Péter.

A fordulás után már semmi sem segített a magyar kapuson, Fraser beadását Matt Phillips vágta a bal alsó sarokba (48. perc: 0-1). A második játékrészben Leekens cserékkel próbálta felrázni a magyar csapatot, s kipróbálni több játékost. A 70. percben Mulgrew negatív hős lehetett volna, ezúttal a kapuja előtt eladta a labdát, ám Szalai Ádám kihagyta a ziccert. A hajrá sajnos eléggé eseménytelen volt, így a magyar válogatott élén Leekens két vereséggel nyitott.

Magyarország – Skócia 0-1

Magyarország: Gulácsi 6 - Lovrencsics G. 5, Fiola 5, Otigba 5, Guzmics 6, Hangya 5 (46., Szabó J. 4) - Varga 5 (83., Nikolics -), Pintér 4 (46., Elek 4), Kleinheisler 4 (67., Pátkai -), Dzsudzsák 5 (58., Németh K. 5) - Szalai 4 (77., Böde -)

Szövetségi kapitány: Georges Leekens

Skócia: A. McGregor 0 - Fraser 7 (81., Paterson -), Hendry 6, Mulgrew 4, McKenna 6, Robertson 5 (66., Douglas -) - Arsmtrong 4 (70., McLean -), McGinn 5, C. McGregor 5 (92., Cummings -) - Phillips 6 (83., McBurnie -), Forrest 5 (77., Christie -)

Szövetségi kapitány: Alex McLeish

Groupama Aréna, 10000 néző. V.: Lechner (osztrák)

Gól: 0-1 Phillips (48.)