Sokan nagy csatát vártak, végül Hosszú Katinka félelmetes magabiztossággal nyerte meg a 100 méteres vegyesúszás döntőjét a koppenhágai rövidpályás Európa-bajnokságon, ezzel pedig megszerezte önmaga negyedik, a magyar csapat ötödik aranyérmét a dán fővárosban.
A távon a svéd Sarah Sjöström számított Hosszú legnagyobb riválisának, aki az első 50 méteren (mell és hát) még tartotta a lépést az első helyen forduló magyar úszóval, aki pillangón azonban olyan előnyt szerzett, amely az utolsó 25 méteren (gyors) már utolérhetetlennek bizonyult, végül 56:97-es idővel, majdnem egymásodperces előnnyel nyerte meg a finálét – alig egy órával a 200 hát döntője után, amelyet szintén arannyal zárt.

A döntő másik magyarja, Verrasztó Evelyn a nyolcadik helyen ért célba 59:99-es idővel.