Ott van a legjobb 16 között a magyar férfi kosárlabda-válogatott.

A magyar férfi kosárlabda-válogatott 71-80-ra legyőzte a házigazda románokat, ezzel pedig bebiztosította a helyét az isztambuli nyolcaddöntőben.

A kolozsvári összecsapás sorsdöntő volt a magyar csapatnak, ugyanis a hétfői történelmi siker után, ha megverjük a románokat is, akkor a két győzelem már elegendőnek bizonyul a továbbjutáshoz a C-csoportból. A magyar válogatott az utolsó csoportmeccsét a címvédő spanyolokkal vívja majd.

A találkozó elején a románok két hárompontossal nyitottak, amivel rögtön elhúztak, de viszonylag hamar rendeztük a sorokat, az utolsó pillanatban pedig magunkhoz ragadtuk az előnyt, és 15-16-ra végül miénk volt az első negyed.

Innen már a magyar csapat próbálta nem kiengedni a kezéből az előnyt, így a második negyedet öt ponttal (17-22), a harmadikat pedig kettővel húztuk be (20-22).

Az eddig három meccsen nyeretlen románok próbáltak felzárkózni a negyedikben, de remekül játszottunk, aminek köszönhetően tizenegy pont is volt az előnyünk. A románok küzdöttek, de igazán közel sosem kerültek, így végül kilenc ponttal megnyertük a mérkőzést, ami pedig még fontosabb, hogy ott leszünk az isztambuli nyolcaddöntőben.

A találkozón Vojvoda Dávid 26, Hanga Ádám pedig 25 pontot dobott.

Isztambulban a D-csoport első helyezettjével, vagyis a lett, a szerb vagy az orosz válogatottal találkozunk majd.