Felcsút - Nagy pofontól ébredt fel Európa-liga-álmából a Videoton labdarúgócsapata, amely a playoff-kör visszavágóján a felcsúti Pancho Arénában 4-0-ra kikapott a szerb Partizan Beogradtól. A belgrádi klub 4-0-ás összesítéssel jutott be a sorozat csoportkörébe.

Nagy lehetőség kapujában állt a Videoton, amely három sikeresen megvívott párharc után a Partizan legyőzésével juthatott volna 2012-t követően ismét az El-főtáblára. A találkozóra Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor is kiváncsi volt, a meccset saját klubja, a Puskás Akadémia stadionjában rendezték. Villámgyorsan elillant az ünnepi hangulat a Pancho Arénában. A 6. percben a szerbek négyen támadhatták a magára maradt két Vidi-védőt, a kameruni Tawamba pedig kihasználta a létszámfölényt (0-1). A félidő közepén egy újabb hazai védelmi hibát Soumah váltott gólra (0-2). Ekkor már több hazai néző úgy döntött, hogy elindul haza.

A minimális Vidi-reményt pedig Djurdjevics találata foszlatta szét (0-3). A fordulás után ráadásul Juhász Roland második sárga lapja után a kiállítás sorsára jutott, így a meccset a fehérvári gárda emberhátrányban fejezte be. A végeredményt a duplázó Djurdjevics állította be Fiola Attila könnyelműsége után (0-4). A mai estén a Videoton védelme átjáró házra emlékeztetett.

Az Európa-liga csoportkörének sorsolását pénteken rendezik.

Videoton - Partizan 0-4

Felcsút. V.: Marriner (angol)

Gólok: 0-1 Tawamba (6.), 0-2 Soumah (24.), 0-3 Djurdjevics (35.), 0-4 Djurdjevics (86.)

Kiállítva: Juhász (46. - Videoton)