Nagyot küzdött a Bajnokok Ligája-trón visszafoglalásáért a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata, amely a vasárnapi döntőben 31-30-t játszott a Vardar Szkopjéval.

A macedón csapat a mostanival együtt négy alkalommal szerepelt az elődöntőben, de korábban – az elmúlt három évben – mindig kikapott, és végül bronzéremmel zárt, tehát ez volt az első BL-döntője. Nem csoda, ha játékosai meg akarták törni az átkot...

A Győrben is volt bizonyítási vágy, hiszen tavaly nagy csatát követően, hétméteresekkel 29-26-ra elbukta a döntőt a román CSM Bucurestivel szemben. A 2013-ban és 2014-ben BL-győztes ETO a montenegrói Buducsnoszt Podgorica 26-20-as kiütésével jutott fináléba, a Szkopje pedig 38-33-ra verte szombaton a Bucurestit.

– A kiválóan záró védekezés volt a Podgorica elleni siker kulcsa – szögezte le a remekül védő norvég Kari Aalvik Grimbsbö (32). – Vasárnap persze majd mindent elölről kell kezdenünk.

A bravúrok sorát bemutató kapus mellett az elődöntő másik hőse Görbicz Anita volt (33). Az irányító 9 gólal vette ki a részét a diadalból, s magabiztosan készült a Vardar elleni csatára is.

– Ha úgy kézilabdázunk, mint a montenegróiakkal szemben, senki nem okozhat nekünk gondot, bár azt a játékot nehéz lesz megismételni – bizakodott Görbicz. – Persze a lábakban lesz a szombati elődöntő, de megpróbálunk ugyanolyan szép és okos kézilabdát játszani.

Óriási iramban kezdődött a döntő csata, a nagy rohanásban a magyar együttes volt higgadtabb. Az első félidő Görbicz várakozásait váltotta valóra, hiszen a Győri végig vezetbe, 15-12-es előnnyel zárta a játékrészt. A folytatás szorosabb csatát hozott, a Vardar játékosai keményen küzdöttek, többször két gólra sikerült felzárkózniuk.

A második játékrész derekán már csak eggyel (22-21) vezetett az ETO, s alig hét perccel a rendes játékidő letelte előtt egyenlő volt az állás (24-24). Az utolsó percben 26-26-os eredménynél emberelőnyben támadhatott a Győr, végül annak is örülni kellett, hogy kihúzták a mieink a döntetlent, s következett a hosszabbítás. A folytatás első öt perce három ETO-góllal indult, de felzárkóztak a macedónok 29-28-ra. Végül azonban meglett az áhított diadal sikerült 31-30-ra győzni!

– Nagyon büszke vagyok a csapatra. Örülök, hogy sikerült megnyerni a BajnokokLigáját – értékelt boldogan Ambros Martín (49), a győriek mestere.