Több autó is megrongálódott, a tűzoltókat eddig több mint negyven esethez riasztották.
Kisdi Máté, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője közölte, jellemzően fák dőltek ki, illetve tetőket, személygépkocsikat rongált meg az óránként 85-90 kilométeres sebességű széllökések nyomán lehulló törmelék.
A XIII. kerületi Forgách utcában több mint harminc négyzetméteren bontotta meg a szél egy raktárépület tetejét, míg a XV. kerületi Rákos úton hat méter magasan tépte föl a szél a tető héjazatát. Senki nem sérült meg - tette hozzá.
A XV. kerületben, a Drégelyvár utcában egy 15 méteres fát döntött ki tövestől a szél. Egy 12 méteres fa egy kerítésre és az úttestre zuhant a Kinizsi utcában. A XVI. kerületben, a Meszes utcában egy családi ház tetejére dőlt fa. A katasztrófavédelem arra figyelmeztet mindenkit, hogy a zárja be az ablakokat, illetve engedje le a redőnyöket, mert a kitört ablakok, a lehulló üvegszilánkok súlyos sérüléseket okozhatnak.
Országszerte 80 riasztás
Mintegy nyolcvan, az erős szél miatt bekövetkezett kárhoz riasztották országszerte a tűzoltókat pénteken - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság sajtószóvivője. Hajdu Márton elmondta, hogy a hívások mintegy fele Budapestről érkezett, de Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Nógrád és Pest megyében is sok dolguk akadt a tűzoltóknak. A szél általában fákat csavart ki és háztetőket rongált meg, ám senki nem sérült meg - mondta a szóvivő.
Pécsi Norbert Sándor, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. kommunikációs osztályvezetője az MTI-t arról tájékoztatta, hogy több nagyméretű reklámtábla rögzítését megbontották a viharos széllökések az M3-as autópálya fővároshoz közeli szakaszán péntek délután. A katasztrófavédelem arra figyelmeztet mindenkit, hogy zárja be az ablakokat, és engedje le a redőnyöket, mert a kitört ablakok, a lehulló üvegszilánkok súlyos sérüléseket okozhatnak.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat péntekre másodfokú riasztást adott ki az erős szél miatt a főváros területére. Szombatra virradóra csupán átmenetileg veszít erejéből a szél, majd késő délutántól mérséklődik fokozatosan a légmozgás - írták.
hirado
Feltöltve: 2013.12.07.
Megnézve: 2387