Riga - A magyar labdarúgó-válogatott első győzelmét üldözte a 2018-as világbajnokság B jelű selejtezőcsoportjában. Rigában, Lettországban ellen végül 2-0-ás sikerével megszerezte a három pontot Bernd Storck szövetségi kapitány együttese.

A mieinknek immáron három meccs után 4 pontja van a vb-selejtezőben.

90. perc: Vége a találkozónak. Magyarország begyűjtötte 2-0-ás sikerével a 3 pontot. Portugália 6-0-ra nyert Feröeren, Svájc pedig 2-1-re verte a házigazda Andorrát.

89. perc: Gulácsi is bemutatott még egy bravúrt a magyar kapuban.

82. perc: Zjuzins kapott sárga lapot. A szabadrúgásból Dzsudzsák a sorfalba bombázott. A magyar oldalon Gera helyére Vida állt be.

77. perc: Góóóól! Dzsudzsák szögletét Szalai fejelte be! (0-2) Szalai három nap alatt három gólt szerzett a válogatottban.

76. perc: Gyurcsó szabadrúgása után Szalai csúsztatott, Vanins bravúrral védett.

72. perc: Sabala Guzmics megrúgásáért kapott sárga lapot. Gerát közben az oldalvonalnál ápolják.

68. perc: A Gyurcsó szabadrúgása után kifejelt labdát Kleinheisler bombázta az égbe.

60. perc: Gyurcsó kapufát lőtt. A bal oldalról kezdett el befelé cselezni a lengyel Pogon szélsője, majd laposan a jobb kapufa tövét találta el.

56. perc: Cseréltek a lettek: Visnakovs helyére Zjuzins állt be.

50. perc: Megúsztuk ismét! Sabala ugrott ki egyedül, de ziccerben a kirepülő Gulácsiba lőtt.

46. perc: Megkezdődött a második félidő. A magyar csapat cserélt a szünetben: Kleinheisler állt be Nikolics helyére.

45. perc: Vége az első félidőnek, a lényeg: 1-0-ra Magyarország vezet.

43. perc: Köszönjük meg a leírhatatlan nevű Ikaunieksnek, hogy a Guzmics mögé bejátszott labdát a bal kapufa mellé lőtte 15 méterről.

40. perc: Dzsudzsák tesztelte 25 méterről a lett kapust, aki magabiztosan védte a magyar szélső lövését.

33. perc: Egy Dzsudzsák-beadás után kivágott labdát Nagy Ádám lőtt 28 méterről az égbe.

32. perc: Egy bal oldali beadás után Nikolics fejelt keresztbe a kapu előtt.

31. perc: Korhut gondolt egyet, s 25 méterről lőtt, de pár méterrel elkerülte a labda a jobb kapufát.

26. perc: Na, ez nagy mázli volt! Egy jobb oldali lett beadásnál a teljes magyar védelem elaludt, a labda azonban elsuhant Sabala lába, s a gólvonal előtt is.

21. perc: Magabiztosan őrizzük előnyünket, továbbra is nálunk van többet a labda.

- Portugália már 2-0-ra vezet Feröeren, Svájc pedig 1-0-ra Andorrában.

15. perc: Laizans lőtt messziről nem sokkal mellé. Az első lett lehetőség volt.

10. perc: Góóóóól! Nikolics gurított vissza az alapvonalról Gyurcsó elé, aki a léc alá vágta a labdát! (0-1) Ez a második találata a címeres mezben.

5. perc: Nálunk van többet a labda, de a kapuk eddig nem forogtak veszélyben.

1. perc: Magyarország kezdte a mérkőzést!

20:40 Jönnek!

Érkeznek a pályára a csapatok. A mérkőzést a lengyel Pawel Gil vezeti.

20:25 Az ellenfél összeállítása

Lettország ezzel a csapattal kezd ellenünk: Vanins - Gabovs, Jagodinskis, Gorkss, Maksimenko - Tarasovs - Visnakovs, Kluskins, Laizans, Ikaunieks - Sabala

20:15 Hajókáztak délelőtt

A magyar csapat séthajókázással töltődött a délelőtt folyamán Rigában. A képen lazító Stieber Zoltán és Fiola Attila ezúttal nem került a kezdőcsapatba.

20:10 Svájc és Portugália is 3 pontért utazott

A csoportban további két mérkőzést rendeznek ma, az Európa-bajnok Portugália az eddig kiválóan szereplő, két meccs után 4 ponttal álló Feröer-szigetekre látogat, a pénteken a mieinket legyőző Svájc pedig Andorra vendége lesz. A csoport mindhárom mérkőzése 20.45-kor kezdődik.

20:00 Verpakovskis elbánt velünk

Utoljára 2003-ban játszott Lettországban a magyar csapat, s 3-1-re kikapott a Maris Verpakovskis vezette hazaiaktól.

19:40 Nikolics és Bese a kezdőben

A magyar válogatott kezdőcsapata Lettország ellen: Gulácsi - Bese, Guzmics, Kádár, Korhut - Gyurcsó, Nagy, Gera, Dzsudzsák - Nikolics, Szalai

19:00 - Találkozás a Dalai Lamával

Reméljük a játékosok lelkének jót tett, hogy találkozhattak a világ egyik legismertebb vallási vezetőjével.