Az északír válogatott 2-0-ra nyert Ukrajna ellen a franciaországi Európa-bajnokság C csoportjának második fordulójában, ezzel történetének első Eb-sikerét aratta.
A szakadó esőben rendezett mérkőzés 9. percében Szerhij Szidorcsuk lőtt 20 méterről, de a labda a tizenhatoson belül álló ír védő kezéről pattant le. A játékvezető nem ítélt büntetőt.

Tizenkilenc perccel később Conor Washington dobta fel magát az ukrán tizenhatoson belül, de természetesen ebből sem lett tizenegyes.

A 34. percben egy jobb oldali szöglet után Craig Cathcart tudott fejelni, a labda centikkel kerülte el a felső sarkot.

A 42. percben az északír csapatkapitány, Steven Davis lőtt hat méterről, éles szögből, Andrij Pjatovnak nagyot kellett védenie.

Az első félidő krónikájához tartozik még, hogy az északír drukkerek megemlékeztek az Eb-n elhunyt fiatal honfitársukról. A 24 éves Darren Rodgers a nizzai tengerpart sétányáról zuhant le 8 méter magasból a köves tengerpartra, és súlyos fejsérüléseibe halt bele vasárnap. Az északír tábor a szerencsétlenül járt fiatalember életkorára utalva a mérkőzés 24. percében tapssal emlékezett meg.

A második félidő nagyobb fordulatszámon kezdődött mind játékban, mind a vihar inteznitásában: A 48. percben Szjeleznyov egy bal oldali beadás után veszélyeztetett közvetlen közelről fejjel.

Az ellentámadás során megítélt szabadrúgás után pedig megszerezték a vezetést az északírek: Norwood ívelt a kapu elé, Gareth McAuley senkitől sem zavartatva fejelt 5 méterről a kapu jobb oldalába (1-0).

Az 58. percben már annyira szakadt a jég, hogy a játékvezető öt percre félbeszakította a meccset.

A vihar elvonulta után a 69. percben Viktor Kovalenko veszélyeztetett 17 méterről, lövése nem sokkal ment mellé.

A hajrában az északírek egy trükkös cserével próbáltak időt húzni, sárga lap lett a vége.

A hosszabbítás legvégén a csereként beállt Niall McGinn megadta a kegyelemdöfést az ukránoknak: Dallas lapos lövését Pjatov éppen a néhány perccel korábban beállt McGinn elé tolta, aki közelről a hálóba bombázott (2-0).

C csoport, 2. forduló:
Észak-Írország - Ukrajna 2-0 (0-0)
Lyon, Stade de Lyon, 51 043 néző, v.: Pavel Královec (cseh)
gólszerzők: McAuley (49.), McGinn (96.)
sárga lap: Ward (63.), Dallas (84.), J. Evans (95.), illetve Szeleznyov (40.), Szidorcsuk (67.)

Észak-Írország:
McGovern - Hughes, Cathcart, J. Evans, McAuley - Ward (McGinn, 69.), C. Evans (McNair, 92.), Davis, Norwood, Dallas - Washington (Magennis, 81.)

Ukrajna:
Pjatov - Fedeckij, Hacseridi, Rakickij, Sevcsuk - Sztyepanenko, Szidorcsuk (Garmas, 76.), Kovalenko (Zincsenko, 81.) - Jarmolenko, Konopjanka - Szeleznyov (Zozulja, 69.)

Az északírek történetük első Eb-sikerével felzárkóztak a szintén 3 pontos németek és lengyelek mellé, míg a továbbra is pont nélküli ukránok nehéz helyzetből várják az utolsó fordulót.