Bordeaux – 44 év után ismét a magyar válogatott tiszteletére szólt a Himnusz a labdarúgó-Európa-bajnokságon. A magyar fociválogatott győzelemmel tért vissza az elitbe. Nemzeti együttesünk 2-0-ra győzte le Ausztriát az első csoportmérkőzésén.

Itt olvashatja a mérkőzésről a tudósítást

- Megérdemelten nyertünk, sokat dolgoztunk érte - nyilatkozta Bernd Storck, a magyar válogatott szövetségi kapitánya az m4-nek a találkozó után. - Ez egy álom.

Vége! A magyar focisták, a szurkolók, a szakmai stáb tagjai hatalmas ünneplésbe kezdtek. Andreas Möller pályaedző sírva fakadt örömében.

Öt perc hosszabbítás következik! Legyen már vége

ELDŐLT!

Pintér Ádám jött Németh Krisztián helyett.

89. perc: Stieber Zoltán is betalált! Fantasztikus indítást kapott Stieber, egyedül tört kapura és nem hibázott 0-2.

79. perc: Stieber Zoltán a pályán, Kleinheisler Lászlót váltotta

71. perc: Németh lőtt kapura, Almer bravúrral védett.

69. perc: Lejön Szalai Ádám. Priskin Tamás váltja a gólszerzőt. Szalai Ádám sírva fakadt a kispadon.

66. perc: Emberelőnyben játszunk! Aleksandar Dragovic odacsúszott Kádárnak, amiért megkapta a második sárgáját.

65. perc: Cseréltek az osztrákok. Robin Okotie áll be Janko helyére.

Legendássá vált az a videó, amelyen Szalai Ádám a norvégok elleni siekrrel megvívott pótselejtező után egy szórakozóhelyen megköszönte a szurkolóknak a támogatást. Ha ez így marad, szerintünk minden magyar szurkoló fizetne a focistának egy pálinkát.

62. perc: Szalai Ádám góljával vezetünk. Szalai Kleinheislerrel játszott össze, majd gurított közelről a kapőuba. 1-0 ide! Szalai 2014. október 14-én Feröer-szigetek ellen lőtt utoljára gólt a válogatottban.

GÓÓÓL! SZALAI!

60. perc: Szalai ugorhatott volna ki egy labdával, de rosszul vette át az indítást.

A magyar szurkolókra nem lehet panasz! Folyamatosan biztatják a fiúkat!

55. perc: Micsoda lövés! Dzsudzsák próbálkozott távolról. Az osztrákok kapusa bravúrral tolta szögletre a labdát.

51. perc: Gera lőtt mellé.

49. perc: Az osztrákok kezdték jobban ezt a félidőt is. Alaba beadását Janko azonban nem találta el.

46. perc: A magyar válogatott kezdte a második félidőt. Egyik kapitány sem cserélt.

"Nagy vágyam, hogy a címeres mezt magamra húzhassam" - hányszor hallottuk már ezt több sportoló szájából.

A Himnusz 44 év után csendült fel újra az Eb-n, viszont Magyarország jelenlegi címere most debütált kontinensviadalon. A jelenlegi címert 1990. július 3-án fogadta el az Országgyűlés. Az évtizedek során sokat változott a mezen megjelenő címer. Az elhelyezkedése is, vagy baloldalt a szív fölött vagy középen volt.

Vége az első félidőnek.

Egy perc hosszabbítás jön.

43. perc: Dzsudzsák helyzetben! Kleinheisler passzotl Dzsudzsáknak, aki hét méterről, éles szögből a kapu mellé gurított.

41. perc: Ezt megúsztuk! Arnautovic ment el a bal oldalon, majd középre adott, Harnik érkezett, de szerencsére nem találta el jól a labdát.

Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke is Bordeaux-ban van, Balog Zoltán, az emberi erőforrások miniszterével és Csányi Sándorral, az MLSZ elnökével nézi a meccset.

36. perc: Király védett hatalmasat! Junuzovic lövését bravúrral tolta szögletre.

35.perc: Dzsudzsák végezte el a magyar szabadrúgást, a középre tekert labdát Szalai mellé fejelte.

32. perc: Az osztrákok jönnek szabadrúgással. Alaba belelőtte a sorfalba.

28. perc: Az elmúlt néhány perc az osztrákoké volt, de komolyabb helyzetig nem jutottak.

23. perc: Szalai passzolt Gera Zoltánnak. A Fradi középpályása megkínálta egy lövéssel Robert Almert, az osztrákok kapusa fogta a lövést.

20. perc: A magyar szurkolók fantasztikusak! Zúg a Hajrá, magyaro! és a Mindent bele rigmus!

16. perc: A magyar játékosok rövid passzos játékkal kerültek közel az osztrák kapuhoz, Szalai lövését blokkolták.

11. perc: Kleinheisler is próbálkozik. Fölé. Nem baj Laci, csak így tovább, csak jön egy olyan, mint Oslóban!

10. perc: Ismért Alaba! A Bayern focistája lőtt kapura, Király Gábor azonban a helyén volt.

A magyar válogatott kapusa egy rekordot is megdöntött, ő lett minden idők legidősebb játékosa, aki pályára lépett az Eb-n. A 104. alkalommal válogatott futballista 40 évesen és 74 naposan futott ki a pályára, ezzel a korábbi magyar szövetségi kapitány, a német Lothar Matthäus rekordját adta át a múltnak, aki 39 évesen és 91 naposan szerepelt az Eb-n.

4. perc: Megvan az első magyar kapuralövés. Kleinheisler László lőtt távolról, az osztrák kapus könnyedén fogta.

Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetője is a helyszínen szurkol.

1. perc: Az osztrákok rögtön egy kapufával kezdenek. Alaba lőtt 23 méterről, a bal kapufáról kipattant a labda.

Elkezdődött a mérkőzés!

A magyar játékosok a kezüket a szívükre téve énekelték a Himnuszt a szurkolókkal együtt, miközben piros-fehér-zöld zászlók borították be a lelátót. Felemelő pillanat volt!

Jönnek a játékosok, Dzsudzsák Balázs csapatkapitány vezeti ki a magyarokat. Összeszorul a torkom, a pulzusom az egekben. Én következem, jönnek a himnuszok.

Sokan azt mondják a Himnuszra, hogy komor, nem elég lelkesítő sportolóinkra nézve. Egerszegi Krisztina, ötszörös olimpiai bajnok egy korábbi nyilatkozatában mesélt arról, hogy mit érzett akkor az 1991-es vébéről hazatérve meghallotta a Himnuszt a reptéren.

"Amikor 1991-ben a perthi világbajnokság után megérkeztünk Ferihegyre, valaki egy szál hegedűn elkezdte játszani a magyar himnuszt. Nagy csend támadt, s akkor éreztem ilyen meghatódottságot."

Már alig negyven perc! A szurkolók már a stadionban, egyre feszültebb a hangulat! A magyar labdarúgó válogatott tiszteletére 1972. június 17-én játszották el utoljára a Himnuszt Eb-meccsen. A belgiumi tornán a házigazdák ellen bronzmeccs volt az utolsó. A meccset 2-1-re elveszítettük.

Bernd Storck nyilatkozik az m4nek.

- Az elmúlt három hétben rengeteget dolgoztunk. Végre kezdünk, mi is pályára lépünk, nagyon örülünk neki. A csapat bizakodó az utolsó edzés jól sikerült, a játékosok bátrak és önbizalommal teli mindenki. Szeretnénk jó kezdést, megnyerni a meccset.

Csányi Sándor, az MLSZ elnöke nyilatkozik az m4-nek. Csányi szerint csoda lenne, ha továbbjutnánk a csoportból. De bízik benne, hogy jó meccset látunk ma és győzünk. A csapatnál jó a hangulat, bár úgy látta, hogy nem sugároznak a srácok az önbizalomtól.