A Ferencváros 1-0-re győzött az Újpest elleni Magyar Kupa-döntőben, ezzel a bajnokság után a kupagyőzelem is megvan Thomas Doll csapatának.

A már NB I.-es bajnok Ferencváros tizenkilenc ezer néző előtt az Újpest ellen ment a duplázásért a Magyar Kupa szombati döntőjében, és már negyedóra után simán vezethetett volna kettővel.

A második percben épphogy mentettek Böde elől újpesti védők előtt, nem sokkal később már védő se jutott rá egy beadás után, tök üresen fejelhetett, de nagyon gyenge lett a kísérlet. Ezután jött egy tizenhatoson kívülről leadott Pintér-lövés, ami a kapufát találta telibe. Önveszélyes is lett az Újpest, mert egy kapu elé ívelt szabadrúgás után Heris majdnem saját kapujába csúsztatott.

Sorra jöttek a Ferencváros-helyzetek, de a befejezéssel gond volt, nem is sikerült vezetést szerezniük a szünetig.

A második félidőben annyiban változott a helyzet, hogy az Újpest lett az aktívabb, de veszélyes nem igazán tudott lenni, egy huszonötről fölé durrantott szabadrúgásig jutottak. A Fradinak viszont volt ziccere, Hajnal elől az ötös sarkánál mentett Litauszki.

Aztán a 79. percben jött Gera Zoltán. Egy szöglet után kapu elé fejelt labdára robbant be, és bebólintotta, megvolt a vezetést. Ezután próbálta megnyomni az utolsó tíz percet az Újpest, de igazán komolyan nem tudott már veszélyeztetni, és maradt az 1-0 a Ferencvárosnak.

Thomas Doll csapata a toronymagasan megnyert magyar bajnokság után a kupát is behúzta, még ha nem is ment olyan könnyen, mint a ligagyőzelem. A harminchét éves Gera Zoltán hős lett, az ő gólja döntött egy kupadöntőt, és a jövő hónapban az Európa-bajnokságon is ott lesz a válogatottal.