"A közép-európaiak tudják, milyen a Szovjetunió szomszédjának lenni, és soha többé nem szeretnénk megtapasztalni." - nyilatkozta ez éppen moszkvai útra készülő Szijjártó Péter a Financial Timesnak.
„A nagy, erős nemzetek tegyenek javaslatokat, számthatnak a támogatásunkra minden megoldáshoz, ami gyorsan véget tud vetni a konfliktusnak” – tette hozzá az ukrán válságra utalva.
A lap emlékeztet: az EU-s külügyminiszterek hétfőn vitatják meg az ukrán helyzet fejleményeit, de valószínűleg újabb átfogó szankciók helyett csak újabb neveket vesznek fel az utazási tilalommal és zárolt számlákkal sújtott orosz hivatalnokok, üzletemberek listájára. Várhatóan a kelet-ukrajnai, a központi ukrán kormány által nem elismert választások résztvevői kerülnek fel.
Ezzel kapcsolatban a külügyminiszter megjegyezte: "az orosz műveletek elfogadhatatlanok, és Budapest része lesz a szankciókról kialakított közös álláspontnak."
index nyomán
Feltöltve: 2014.11.13.
Megnézve: 1754