Az internetes megcsalás nemcsak annyi, hogy egy pattanásos kislánynak beadod, milyen menő csávó is vagy. Az USA-ban készült felmérés szerint a válások egyharmadához egy online-affér vezet. Nem jobb a helyzet Európában sem, egy 51 ezer ember segítségével készült kutatás során kiderült, hogy a megkérdezettek 51%-nak volt már online kapcsolaton keresztül kialakult viszonya.
Az egyik legnagyobb probléma az internetes csalásokkal, hogy az egészet otthonról tudod intézni, miközben fél szemmel a Barátok Köztöt nézed. Naponta 200 új társkereső honlap születik világszerte, és az internetes kapcsolatépítés ma már nemcsak egy virtuális életet teremt, de a hálószobákba is beszüremkedett.
Egy kutatás során kiderült, hogy a férfiak 29% az interneten keresztül jön össze azzal, akivel megcsalja párját, és minden ötödik férfi szinglinek vallja magát, miközben nem is az.
Nagyon sok embert kielégít az is, ha csak flörtöl a neten. De nagyon sokan szexpartnert keresnek ilyen helyeken. Ez a férfiak és a nők különböző beállítottsága miatt lehet. A cyberkapcsolat kezdetén a férfiak számára ez még nem számít megcsalásnak. Egy online társkereső felmérése szerint a férfiak 46% gondolja úgy, hogy a netes-szexes dolgok megcsalásnak számítanak, míg a nők 72%-a.
„A férjem sok időt szokott eltölteni a gép előtt, általában autós oldalakat nézeget. Az igazat megvallva én mindig szerettem flörtölgetni, még akkor is, amikor párkapcsolatban élek. Mit lehet tenni? Bízni kell a másikban! Milyen érzés lenne például, ha rájönnél, hogy az internet-imádó férjed nőkkel flörtölget a neten...” – meséli egy kutatásban résztvevő nő.
A cyber-megcsalás elsősorban érzelmi hűtlenség és ez egy idő után elvezet a szexuális megcsaláshoz is. A már korábban említett felmérés szerint 31 % -a azoknak, akik online-kapcsolatba bonyolódtak valakivel, le is feküdtek a másikkal.
Ha arra gyanakszol, hogy a te pasid is egy netes csaló, próbáld megválaszolni magadnak a következő kérdéseket:
Késő éjszakáig is képes a gép előtt ülni? Reggel az első dolga a számítógép bekapcsolása? (Oké, a legtöbbünkkel előfordul ez, de jön a többi kérdés is...)
Ragaszkodik az egyedülléthez, ha szörföl a neten? Átköltöztette a gépet a lakás egy csendes sarkába, netán egy zárható ajtajú szobába? Állandóan változtatja a jelszavait?
Ha ezek után úgy gondolod, hogy a pasid online ténykedése rosszul érint téged, kérd meg, hogy legközelebb hadd nézd meg, mit ír. Ha ezt a kérésedet visszautasítja, nyugodtan tedd fel magadnak a kérdést, hogy vajon mért teszi ezt.
De vannak, akik rögtön meglátták ebben is az üzletet. Tasha Joseph létrehozott egy olyan közösségi oldalt, ahová a megcsalt emberek feltölthetik partnerük képét a nevével. A felszólítás is egyértelmű: csekkold le a pasit, mielőtt randiznál vele, hogy tudd, mire számíthatsz.
„Azt tanácsolom azoknak a nőknek, akik arra gyanakodnak, hogy a pasijuk online megcsalja őket, hogy először nézzenek utána, és találják ki, mint csinál a férfi. Ennek egy igen egyszerű módja, hogy egy olyan programot installálnak a gépre, ami ellenőrzi, hogy kivel levelezik az illető, és milyen honlapokra megy fel. Ezzel könnyen lehet bizonyítékot gyűjteni a hűtlenségre. Ha megcsalt, akkor dobd ki, és keress egy másik pasast” – mondja Tasha.
A legtöbb esetben az online flörtölés igen komoly jelzés arra, hogy valami nem működik megfelelően az adott kapcsolatban. A megcsalás valójában csak egy jele, nem pedig az oka annak, hogy zátonyra futott a két ember közti szerelem. Általában azok a kapcsolatok, amik kölcsönös szereteten, bizalmon és egymás megbecsülésén alapszanak, nem fogékonyak a hűtlenségre.
Tartsd ezt észben, mielőtt valami olyasmit tennél, amit késõbb majd megbánsz.
rtlklub
2007.09.21. 11:51