Az InfoRádió úgy értesült, hogy várhatóan több gyanúsítottja is lesz a Fenyő–ügynek. Bár a rendőrség nem nyilatkozik , annyit sikerült megtudni, hogy az elkövető és a megbízó még szabadlábon van.
Azt egyelőre nem tudni, hogy magyarok–e a tettesek. A kecskeméti maffiaper egyik szereplője állítólag fontos információkat mondott el a nyomozóknak – erősítették meg az InfoRádiónak.
A HVG nyilvánosságra hozta annak a dokumentumfilmnek a részleteit, amelyben az 1998-ban meggyilkolt Fenyő János azóta már elhunyt bizalmasa beszél a médiavállalkozó ellen elkövetett merénylet előzményeiről.
Perczel Tamás pszichológus 2004-ben adott interjút a Kapu Filmstúdió vezetőjének. A több mint 20 órányi anyagot a HVG információja szerint az Országos Rendőr-főkapitányság lefoglalta, és bizonyítékként kezeli.
A filmben Perczel Tamás azt mondja, hogy a médiacézár „nyilvános magánháborúkat” folytatott, amelyeket képtelen volt befejezni. A pszichológus szerint ilyen volt a Gyárfás Tamás üzletemberrel folytatott vitája is.
Az interjút készító Brády Zoltán, a Kapu Filmstúdió vezetője az InfoRádiünak elmondta, hogy a nyomozók lefoglalták a film vágatlan részeit és egy titoktartási nyilatkozatot is aláírt, így nem beszélhet azokról a részekről, melyek nem kerültek a nyilvánosság elé.
Perczel Tamás szerint „halálos, vérre menő” küzdelmet folytatott Fenyő János a Nap-kelte című televíziós műsor jogaival összefüggésben.
A HVG úgy tudja, hogy Fenyő János információkat gyűjtött Gyárfás Tamásról, amelyeket átadott az akkori belügyminiszternek, Kuncze Gábornak. Ezt a lapnak nyilatkozó szabad demokrata elnök tagadta.
A lap megkereste a Központi Bűnüldözési Igazgatóság akkori vezetőjét, Kiss Ernőt is, akihez állítólag ezek az iratok kerültek. Kiss Ernő azt mondta: nem emlékszik „fű alatt érkezett dossziéra”, ha volt ilyen, akkor ma is megtalálható a rendőrségi irattárban.
Gyárfás Tamás a lap megkeresésére közölte: nincs mit hozzátennie a történtekhez.
Perczel Tamás az interjúban azt is megemlíti, hogy nem Gyárfás Tamás volt az egyetlen, akivel konfliktusba került Fenyő János.
„A Postabank első emberét, Princz Gábort is ki kívánta túrni a médiapiacról” - fogalmaz a HVG. Fenyő János Princz Gáborról is anyagot gyűjtött; erről a Népszava számolt be.
Princz Gábor a lap megkeresésére azt mondta, hogy akkoriban mindenki, aki tehette, rosszat írt a Postabankról.
Perczel Tamás szerint 1998 januárjában megjelent Fenyő János egyik régen eltűnt, Egyesült Államokban élő ismerőse, akit csak Öcsikeként emlegetett. A férfi Székely Herbert üzletember, aki egy videókazettával „zsarolta” Fenyő Jánost.
A HVG felidézve az interjút azt írja: a filmen Fenyő János számára kellemetlen, fiatal korához kötődő ügyek voltak.
Az ügy érdekessége, hogy Fenyő János halála után öt nappal özvegye Londonba utazott Székely Herberttel, majd hazaérkezése után Fenyő cége, a Vico vagyonának egy részét a férfira íratta – mondta Perczel Tamás.
Fenyő János ügyében még mindig nyomoz a rendőrség; a részletekről egyelőre nem nyilatkozik senki.
inforádió
2006.01.26. 21:16