HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZINOK > ÉLETMÓD > Fitness > Fitneszvétkek

t: 1842

Fitneszvétkek

Látványos eredményeket várunk pillanatok alatt
Legalább egy hónap intenzív edzés szükségeltetik ahhoz, hogy érezhetően javuljon az állóképességünk, és erősödjenek az izmaink. Igazán látványos eredményt azonban csak fél-egyévnyi kemény munka hozhat.

Felelőtlenül vágunk bele
Harmincöt év felettiek, túlsúlyosak mindenképpen egy alapos orvosi vizsgálattal kezdjék az edzésprogramot. Ha bérletet váltunk egy konditerembe, feltétlenül kérjünk edzésprogramot az edzőtől, az aerobikoktató pedig az órán korrigálja gyakorlatainkat. A jobb klubokban külön csoportok indulnak kezdőknek és haladóknak.

A zsírégetõ tréning mellett nem erősítünk
A leghatékonyabb alakformáló a súlyzózással kiegészített cardiofitnesz (futás, aerobik, kerékpározás stb). A zsírégető edzésformák mellett hetente kétszer erősítsünk kondigépeken, építsünk izmokat a vékonyodó zsírszövet helyére.

Túlságosan bonyolult videokazettát választunk
Mielőtt megvásárlunk egy fitneszkazettát, figyelmesen olvassuk el a mellékelt tájékoztatót: lehetséges ugyanis, hogy a gyakorlatok nem a mi edzettségi szintünknek, testalkatunknak, korunknak megfelelőek. Könnyen kedvünket szegheti például egy bonyolult lépéskombinációkra épülő stepaerobikedzés. (Ez a konditermi edzésekre is igaz!)

Nem megyünk konditerembe, mert szégyelljük a testünket
Ha csak egyetlenegyszer is rászánjuk magunkat, hogy elmenjünk egy edzésre, látni fogjuk, hogy nem csak modellalkatú fiúk és lányok járnak oda: a többség hozzánk hasonlóan fogyni, izmosodni, szépülni akar. Ne hasonlítgassuk a testünket, a teljesítményünket másokéhoz, csak az számít, mennyit fejlődünk.

Nem megyünk konditerembe, mert félünk, hogy túl robusztusak leszünk
Csak semmi pánik! A nők (mesterséges izomtömeg-növelő szerek nélkül) semmiképpen sem válnak izompacsirtává, ellenben a súlyzózás tornával kiegészítve szép, harmonikus testet formál.

A kis izmok erősítésével kezdünk
A kis izmok az ízületeket támasztják, és minden mozgásban részt vesznek. Ha kifárasztjuk őket, könnyen megsérülhetünk. Elsőként mindig mell-, hát- és hasizmunkat erősítsük, és csak aztán térjünk át a váll, a kar és a láb különböző izmaira.

Túlságosan nehéz súlyt választunk
Komoly sérüléshez vezethet egy túl nehéz súlyzó. Kondizáskor mindig úgy válasszunk súlyt, hogy legalább tizenkétszer ki tudjuk nyomni egymás után, és rövid szünetet tartva még háromszor meg tudjuk ismételni a sorozatot.

Túl gyorsan végezzük a gyakorlatot
Sose emeljünk lendületből! Eredményt csak a lassú mozgás hoz: számoljunk háromig, mialatt kinyomjuk a súlyzót, ötig, amíg leengedjük.
(forrás: NaNa)



2005.03.29

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb magazinok