Mogyoród - Palvin Barbara (22) kiszurkolta a győzelmet Lewis Hamiltonnak (31). A szupermodell is kilátogatott a Forma-1-es Magyar Nagydíjra és meghozta a szerencsét a világbajnoknak, aki magabiztosan nyerte meg a futamot.

Palvin és Hamilton márciusban egy szponzori rendezvényen találkoztak először, azóta többször is találkoztak.

A futamról szóló tudósítást alább olvashatja.

A verseny a rajtnál dőlt el. Köszönöm a csapatnak a fantasztikus autót. A magyaroknak pedig a buzdítást, imádok itt versenyezni, imádom ezt az országot. Jövőre újra találkozunk - nyilatkozta Hamilton a dobogó tetején.

Hamilton csillagos ötös!

A Magyar Nagydíj harminc éves történetében senki nem nyert még ötször futamot. Lewis Hamiltonnak sikerült. A brit 2007, 2009, 2012 éa 2013 után idén is diadalmaskodott.

Eddig Michael Schumacherrel tartotta a rekordot a győzelmek számát illetően, a hétszeres világbajnok négyszer győzött a Hungaroringen.

Hamilton mögött csapattársa, Nico Rosberg lett a második, Daniel Ricciardo, a Red Bull versenyzője pedig a harmadik.

További pontszerzők: Sebastian Vettel (Ferrari), Max Verstappen (Red Bull Racing), Kimi Räikkönen (Ferrari), Fernando Alonso (McLaren), Carlos sainz (Toro Rosso), Valtteri Bottas (Williams) és Nico Hülkenberg (Force India).

Hamilton nyerte a Magyar Nagydíjat!

70. kör: Hamilton utolsó körét teszi meg.

67. kör: Már csak három kör és Hamilton nemcsak a versenyt nyeri meg, hanem a világbajnoki összetettben is megelőzi csapattársát Rosberget és az élre áll.

61. kör: Továbbra is Räikkönen és Verstappen csatája a legizgalmasabb.

57. kör: A 6. helyen haladó Kimi Räikkönen üldözi Max Verstappent, a finn próbálta megelőzni a Red Bull versenyzőjét, de összeért az autójuk. A Ferrari első szárnya megsérült.

47. kör: Az újabb kerékcserék után így alakult az első tíz: Hamilton, Rosberg, Ricciardo, Räikkönen, Vettel, Verstappen, Alonso, Sainz, Bottas, Kvjat.

40. kör: A tavalyi versenyhez képest az idei eddig nem sok izgalmat hozott, nagy csatákat nem láthatunk.

37. kör: Úgy tűnik Palvin Barbi szerencsét hoz Hamiltonnak. A brit továbbra is az élen, Rosberg a második, Vettel a harmadik.

32. kör: Kimi Räikkönen elemében van, a finn kerékcsere után a 7. helyre jött vissza, de már megelőzte Fernando Alonsót, most pedig megfutotta a verseny leggyorsabb körét.

31. kör: Hamilton továbbra is magabiztosan vezet.

A 31. Magyar Nagydíjat ezúttal is hatalmas érdeklődés övezi. Csütörtöktől szombatig 100 ezer néző látogatott ki a Hungaroringre. A mai futamot is tömött lelátók előtt rendezik.

22. kör: Hamilton lassul, közte és a mögötte haladó csapattársa között egy másodperc alá csökkent a különbség.

20. kör: Több pilóta járt már kerékcserén. A sorrend: Hamilton, Rosberg, Ricciardo, Vettel, Räikkönen

15. kör: A rajt után a 15. helyre visszaeső Kimi Räikkönen szépen jön fel. Már a kilencedik.

11. kör: Button letöltötte a boxutca áthajtásos büntetését.

A pilótáknak nincs könnyű dolguk. Ezúttal is nagy melegben kell versenyezniük. A levegő hőmérséklete 28 Celsius fok, míg az aszfalté 53 fok.

10. kör: Ez nem Button versenyen. A britet meg is büntették, mert a csapatától olyan utasítást kapott a rádión, amely a jelenlegi szabályok szerint tilos.

8. kör: Button kerékcserén.

7. kör: Jenson Button McLarenjével gond van. A brit világbajnok, aki 2006-ban Magyarországon aratta első győzelmét, az utolsó helyre csúszott vissza.

6. kör: Hamilton, Rosberg, Ricciardio, Verstappen, Vettel, Alonso, Sainz, Button, Bottas, Hülkenberg az első tíz.

14:01: Elrajtolt a mezőny. A pilóták simán, ütközés nélkül eljöttek. Hamilton jól rajtolt, megelőzte az első rajt kockából induló csapattársát, Nico Rosberget.

13: 59: Elindult a mezőny a felvezető körre.

13:50: Palvin Barbi a rajt előtt még barátaival beszélgetett.

13.45: Felcsendült a Magyar Hinmusz

Nemcsak Palvin Barbara az egyetlen magyar sztár a Hungaroringen. Dzsudzsák Balázs, a magyar labdarúgó-válogatott sztárja és Kökény Roland, olimpiai bajnok kajakos is kilátogatott a Forma-1-es Magyar Nagydíjra.