A labdarúgó-Európa-bajnokság egyik legjobb mérkőzését játszotta a lille-i negyeddöntőben Wales és Belgium, a mérkőzésen végül a brit Eb-újonc örülhetett, s immáron biztos érmesnek számít, mivel az Eb-n nem rendeznek bronzmeccset.

A heves esőben kezdődő találkozó egy hatalmas bomba góllal indult, Radja Nainggolan a 13. percben 25 méterről küldte a labdát a walesi kapu jobb felső sarkába.

Ezután úgy tűnt Belgium könnyed meccs elé néz, ám a 31. percben Ashley Williams fejjel egyenlített egy szöglet után. Az idő haladtával Wales egyre inkább átvette az irányítást.

A fordulás után az 55. percben már a briteknél volt az előny, egy jobbról kapott labdával Hal Robson-Kanu fordult be három védő között, s Courtois kapjuába lőtt.

A folytatásban gyűrték egymást a felek, majd a 86. percben Sam Vokes állította be a 3-1-es végeredményt egy szép csúsztatással. Wales a július 6-ai elődöntőben Portugáliával találkozik.

Wales - Belgium 3-1 (1-1)

Wales: Hennessey - Chester, A. Williams, Davies, Gunter, Taylor - Allen, Ramsey (90., Collins), Ledley (78., King) - Bale, Robson-Kanu (81., Vokes)

Szövetségi kapitány: Chris Coleman

Belgium: Courtois - Meunier, Alderweireld, Denayer, J. Lukaku (75., Mertens) - Witsel, Nainggolan - Carrasco (46., Fellaini), De Bruyne, Hazard - R. Lukaku (83., Batshuayi)

Szövetségi kapitány: Marc Wilmots

Lille. V.: Skomina (szlovén)

Gólok: 0-1 Nainggolan (13.), 1-1 Williams (31.), 2-1 Robson-Kanu (55.), 3-1 (Vokes (86.)