Az utolsó pillanatban hozta vissza a meccset, majd bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe a Veszprém. A magyar kézicsapat a rendes játékidőben négy másodperccel a vége előtt egyenlített, majd a hosszabbításban lelépte a Kielt, és 31-28-ra nyert. Vasárnap este a lengyel Kielcével játszik a trófeáért.

Sokáig fogunk emlékezni erre a meccsre, amelyet a Veszprém játszott a Kiellel a Bajnokok Lligája elődöntőjében. A meccs végig izgalmas volt, egyik csapatnak sem sikerült két-három gólnál jobban elhúznia, de igazán emlékezetes a vége marad.

Kezdjük tehát a legfontosabb pillanatokkal. A második félidőben végig vezető Veszprém épp az utolsó öt percben száguldott bele a hullámvölgyébe. Így másfél perccel a vége előtt a Kiel két góllal elhúzott. Igazi csoda kellett az egyenlítéshez is, ugyanis a németek kapujában Landin eléggé elkapta a fonalat.

A csoda viszont megtörtént - magyar csapatoknál kevés ilyenre emlékszünk. Először egy perccel a vége előtt Nagy László bevágta, majd egy hosszú német támadás után mi jöttünk, és Marguc négy másodperccel a vége előtt belőtte a jobbszélről.
Veszprémi bravúr a hosszabbításban

Jöhetett a hosszabbítás, amelyben az addigra extázisba kerülő veszprémiek kivégeztek a németeket. A veszprémi edzőnek, Xavier Sabaténak volt egy nagyszerű húzása, a végig kiválóan játszó Momir Ilics helyett Sliskovicsot küldte be a kispadról bal kettőbe átlövőnek, ő pedig két góllal hálálta meg a bizalmat.

Sabaté másik húzása is 100 százalékosan bejött. A második félidőben Mikler Rolandot tette a kapuba a nem is rosszul játszó Alilovics helyett, és Mikler bravúrt bravúrra halmozott. A hosszabbításban főleg, így Ugalde két indításgóllal eldöntötte a meccset. Két perccel a vége előtt négy góllal vezetett a Veszprém, a németek padlóra kerültek. Ekkor tehát már eldőlt a kérdés, hogy ki jut a BL-döntőbe. A vége 31-28 lett a Veszprémnek, amely úgy ünnepelt, mintha magát a döntőt nyerte volna meg.

Ellentétes félidők

A végjáték azért is marad emlékezetes, mert előtte a rendes játékidőben is magas színvonalú, heroikus küzdelmet láthattunk. Az első félidő inkább a Kielé volt. A német csapat Vujin és Duvnjak vezetésével hatékonyak voltak a német támadások, Landin jól védett, 5-2-re vezetett a Kiel öt perc után. A Veszprém a végig kiemelkedően játszó Ilicsnek köszönhetően felzárkózott, át is vette a vezetést, de a németek újra elhúztak, és 15-12-re megnyerték az első félidőt.

A második félidőben már a Veszprém diktált. A Kiel nyolc percig gólt se tudott lőni Miklernek, a Veszprém pedig először kiegyenlített, majd két góllal el is húzott (17-15-re). A Kiel nem adta olcsón a bőrét, visszajött, és folyamatosan kiegyenlített, majd a végén - abban a bizonyos utolsó öt percben - majdnem meg is verte a Veszprémet.

Itt elolvashatja a meccs történéseit percről percre.
Csak nem okoznak nagyobb meglepetést a lengyelek

Egy hajszálon múlt tehát, hogy sikerült a Veszprémnek kiharcolnia a hosszabbítást, de a döntőbe jutás egyáltalán nem véletlen és abszolút megérdemelt. Vasárnap este hat órakor játsszák a BL-döntőt a Kielcével, amely elég nagy meglepetésre kiverte a sokkal esélyesebbnek tartott Paris Saint-Germaint a másik elődöntőben.

Ott nem kellett hosszabbítás, 28-26-ra nyert a lengyel csapat, amelynek edzője az a Talant Dujsebajev, aki nem épp kellemes körülmények között távozott az év elején a magyar válogatott éléről. Vasárnap este szerezhet egy újabb kellemetlen emléket a magyarokról.